Unsplash/Omar Lopez

Nájsť si kamošku, ktorá bude úprimná a vzťah s ňou budeš považovať za sesterský, to je snáď životné požehnanie. Niekedy ju stretneš už v škôlke, inokedy musíš zmeniť celý svoj dospelácky život, aby ti osud do cesty priniesol niekoho, s kým si budeš rozumieť tak, ako s nikým iným.

Spájajú nás rovnaké záujmy, záľuby, humor, minulosť, ale aj drámy, ktoré nás dali dokopy. Nezáleží na okolnostiach stretnutia, ale na tom, či je to priateľstvo tak pevné, že vydrží už navždy. A to ti napovedia nasledujúce 3 dôkazy.

Ste súčasťou rodiny

Tvoja rodina je ako jej a tá jej zas považuje teba za ich súčasť. Nie je to iba o pokeci pri káve, ale aj spoločných návštevách, spoznaní súrodencov či pomoci rodičom, ak to potrebujú. To, že vám hovoria sestry, nie je iba preto, že si tak rozumiete, ale aj preto, že naozaj považujete vaše domovy za spoločné. 

Trávite spolu čas, rozprávate sa, pomáhate si, veríte si. Aj vaši rodičia sa vďaka vám stali dobrými známymi.

Čas ani diaľka nehrá rolu

Nezáleží na tom, či ste sa nevideli 2 dni alebo 3 mesiace, dokonca ani na tom, či sa stretnete osobne iba na sviatky raz ročne. Dôležité je to, že čas a ani diaľka, ktorá vás rozdelila, nehrá vôbec žiadnu rolu. Vždy, keď ste spolu, máte pocit, že sa nič nezmenilo a rozprávate sa dlhé hodiny, ako by ste boli tínedžerky, ktoré potrebujú rozobrať, čo sa dnes stalo v škole.

Možno žijete iné životy, no pred sebou sa na nič nehráte a nič netajíte. Správate sa tak, ako by vaše posledné stretnutie bolo len nedávno, nepotrebujete sa tváriť, že ste sa dlho nevideli, tak sa teraz „musíte“ správať trocha odmeranejšie.

Radu si vezmete k srdcu iba jedna od druhej

Každý si žije život tak, ako chce. Robíme vlastné rozhodnutia a vieme, čo chceme. No občas sa stane, že naše okolie má nutkanie hovoriť nám do toho, čo by sme mali a čo nie. Vtedy si povieš, že je to síce pekné, že sa o teba niekto stará, ale neberieš názory iných vážne.

Pri tvojej kamoške to ale vôbec neplatí. Ak ti ona povie, že v tých šatách vyzeráš zle, naozaj si ich dáš dole. Keď ona povie, že ten chlap nie je pre teba ten pravý, naozaj sa nad tým zamyslíš. Vieš totiž, že ona je k tebe úprimná a pozná ťa tak dobre, že by ti vždy poradila len to najlepšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife