Žena premýšľa ako schudnúť

Ak je tvojím cieľom chudnutie, potom dobre vieš, že si musíš dať pozor na stravu a pridať si do programu viac pohybu. Beh, plávanie, korčule, skupinové športy, … existuje mnoho možností, pri ktorých si dáš do tela. Chceš však vedieť, ako schudnúť bez toho, aby si sa „trápila“?

Kalórie sa totiž pália pri rôznych aktivitách – niektoré môžu byť zábavné, iné užitočné aj v inom smere. Ak si budeš niekedy myslieť, že si na tom zle, pretože si nestihla cvičiť, mysli na to, že aj nasledujúce 3 druhy pohybu sa rátajú.

Upratovanie

Ak ho z duše neznášaš, potom ťa to buď nepoteší alebo práve naopak, konečne motivuje. Samozrejme, ak si myslíš, že stačí utrieť prach a povysávať jednu izbu, mýliš sa. No ak si pod ruky vezmeš celý byt, ver tomu, že to bude dobrý tréning. Chodenie hore-dole a neustále pohyby rukami ti pomôžu s dennou aktivitou. A navyše, keď si konečne vydýchneš a vyložíš nohy na stôl, môžeš sa kochať čistučkou domácnosťou.

Prechádzka

Nepotrebuješ behať, stačí len kráčať. Kilá navyše pôjdu dole aj bez toho, aby si sa neustále potila vo fitku. Ak máš vyváženú zdravú stravu a minimálne každý druhý deň zájdeš aspoň na hodinovú prechádzku, výsledky sa dostavia. Budeš sa cítiť fit a tvoja kondička bude lepšia. Ideálne bude, ak si pri nej vychutnáš okolie a vyčistíš hlavu, keďže je to aj skvelá psychohygiena.

Tanec

Aj tanec je spôsob, ako schudnúť a pritom je to azda tá najzábavnejšia forma pohybu. Čo tak prihlásiť sa na latino a naučiť sa zvodné pohyby? Alebo zavolať kamošku namiesto kávičky na street dance hodinu? Ok, aj pretancovaná noc v klube sa počíta, no len v prípade, že vynecháš alkohol a popolnočný kebab, dobre? Ak na nič z toho nie si, tak si len zapni svoj obľúbený playlist doma a nechaj sa unášať rytmom tak, ako keby sa nikto nepozeral (veď možno ani nebude, no nie?).

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness