pexels.com

Obdobie medzi 20 a 30 rokom života je plný nezávislosti, krásnych zážitkov a krásnych plánov. Tak užívaj a nerieš zbytočnosti. Ale prosím ťa, neváhaj a staň sa postupne človekom, na ktorého chceš v budúcnosti spomínať s obdivom.

 

1. Nájsť si niečo, čo v tebe prebudí vášeň. Niečo, čo ťa vzruší, keď tvoje srdce bude pumpovať ako o preteky. Niečo, čo ťa naplní, urobí šťastným a tvoj život zmysluplnejším.

2. Byť spokojný, kým si. Ľudia žijúci naplno nemajú problém byť sami sebou, necítia sa pritom trápne alebo nepohodlne, pretože sú sami sebe tou najlepšou spoločnosťou. Neznamená, že sú osamelí, len milujú svoje úžasné ja.

3. Naučiť sa hospodáriť s peniazmi. Je v poriadku obrátiť sa na pomoc iných, ale byť schopný spravovať sám sebavedome svoje peniaze je veľmi podstatné. Vedieť kam tvoje peniaze idú a mať finančný plán do budúcna je veľká vec, ktorú by si si nemal nechávať na neskôr.

4. Vedieť povedať prepáč a naozaj to tak myslieť. Spoznaj, keď sa mýliš, spoznaj, keď niekomu dlhuješ ospravedlnenie. A buď schopná povedať to od srdca, radšej ako z dôvodu, že vieš, že to tá druhá strana očakáva.

5. Dokončiť veci, ktoré si začala. Nie je nič frustrujúcejšie ako niečo začať, urobiť to napríklad na 54 % a potom sa toho vzdať. Je fajn vedieť si uvedomiť, že niečo nie je vhodné pre teba, ale nie je fajn pravidelne nedokončovať a zahadzovať veci a príležitosti do kúta. Dokonči, čo prišlo a až potom sa rozhodni, čo budeš robiť ďalej.

6. Starať sa o seba najviac ako dokážeš. Zdravo sa stravuj, hýb sa, dopraj si kvalitný spánok. Máš iba jedno telo a zaslúži si tvoju úplnú pozornosť.

7. Ale stále byť schopná vypustiť paru. Máš kompletne dovolené vytvárať si spomienky a zabávať sa. Len nenechaj zábavné chvíle urobiť z teba osobu, ktorá sa nevie kontrolovať a niekoho, kto na seba nie je pyšný, keď vytriezvie.

8. Nájsť si spôsob, ktorým vieš dokonale zrelaxovať. Žijeme v príliš rýchlej a stresujúcej dobe. Je viac než ľahké nechať nervozitu kraľovať v našom živote. Ak si dokážeš nájsť spôsob ako zmysluplne vypnúť, budeš mať všetko. Možno to je meditácia alebo teplá vaňa, záleží iba na tom, čo tebe pomôže aspoň na chvíľu sa oslobodiť od napätia dnešného sveta.

9. Naučiť sa smiať sama na sebe. Ako sa hovorí, život je krátky, aby si brala všetko vážne. Máš také isté trápnosti vo svojom živote ako ktokoľvek iný. Odľahči si život tým, že ich budeš brať s rezervou, lebo všetko to trápne, čo sa nám deje, je hlúpe iba nám.

10. Presťahovať sa na nové miesto. Možno iba do nového bytu, ale ak cítiš, že ti to nestačí, pokojne aj do novej krajiny, preč od všetkého, čo si kedy poznala.

11. Naučiť sa variť pre seba. Hoci to bude iba jedno jedlo, jedna príloha k jedlu. Byť schopný uvariť si, je lepšie ako jesť každý deň mimo svojej kuchyne.

12. Zostať v kontakte s priateľmi. Pravdou je, že po strednej a vysokej škole sa ľudia vyberú svojou cestou. Takže je na tebe, či si schopná byť v kontakte s ľuďmi, ktorí budú možno aj tisíce kilometrov ďaleko.

13. Viac čítať. Pravdepodobne (ak sa mýlim, preskoč tento bod), si v poslednej dobe nič nečítala. Zrejme čítaš radšej z obrazovky tvojho počítača alebo mobilu, ako by si mala fyzicky otočiť stranu knihy. Zmeň to. Vstrebávaj dobrú literatúru, memoáre, myšlienky iných ľudí. Ver tomu, že to vždy nejakým spôsobom tvoj život obohatí.

14. Stúpať vyššie v práci. Neteš sa kedy ti skončí pracovná doba a odbije piata hodina poobede. Nájdi si prácu, pre ktorú sa nadchneš. Ak máš stráviť celý život prácou, tak nech stojí za to.

15. Uzavrieť veci, ktoré potrebuješ. Možno s tvojím bývalým alebo s kamarátkou, s ktorou ste sa nerozišli práve najlepšie. Uzavrieť isté skutočnosti ti odľahčí myseľ a dopraje pokojnejší spánok. Úprimne, tá druhá strana chce určite to isté.

16. Nenechať uhynúť rastlinku. A to je teda nesmierne ťažké.

17. Zmieriť sa so svojim telom. Byť schopná pozrieť sa na seba nahá v zrkadle a prijať, čo vidíš, je často ťažké. Ale stojí to za to. A naviac, určite si stokrát krajšia, ako si uvedomuješ a vieš oceniť. Toto telo patrí tebe a už navždy bude.

18. Uvedomiť si svoj strach a čeliť mu. Nemusíš sa stať profesionálnym skokanom na lyžiach, ak sa bojíš výšok, ale ísť na kolotoč nie je zlý nápad. Prevziať kontrolu nad tvojim strachom a fóbiami im zoberie ich silu a dokážeš lepšie kontrolovať svoj život ako celok.

19. Naučiť sa zlyhať. To neznamená vždy všetko pokaziť. Znamená to nebáť sa odmietnutia alebo pádu.

20. Zmeniť na sebe niečo, čo si už dlho zmeniť túžila. Možno je to farba tvojich vlasov alebo okuliarov. Alebo je to niečo hlbšie ako nevykašľať sa na plány, zavolať svojim rodičom. Identifikuj svoj nedostatok, chybu alebo niečo, čo ti lezie na nervy a zmeň to. Len ty to môžeš zmeniť.

21. Zbaviť sa vecí, ktoré ťa držia v minulosti. Možno je to posledný vzťah alebo niekto, kto ti ublížil či odmietnutie, cez ktoré sa nedokážeš preniesť. Hocijako, nechať isté veci a ľudí ísť je veľmi podstatné, až priam nevyhnutné a otvorí ti nové možnosti. Prinesie niečo lepšie.

22. Spriateliť sa s niekým ako dospelá osoba. Získať priateľov mimo školy je ťažké. Je ťažké stretávať nových ľudí, vedieť s nimi spolupracovať. Ale je to úspech.

23. Ísť sama na dovolenku. Plánovať pre seba a robiť niečo, čo si už dlho chcela je tá najlepšia vec na svete a budeš to zbožňovať.

24. Byť schopný robiť rozhodnutia ako nezávislý dospelý človek. Ako tvoje dane, platiť si účty a prať si prádlo. Naučiť sa nevolať rodičom každú minútu, keď ti niečo nevychádza.

25. Ale vždy poznať, keď potrebuješ pomoc. Ľudia chcú byť potrební a nápomocní. Radšej ako robiť niečo sama len preto že si myslíš, že by si mala. Nauč sa povedať, že to nezvládaš a požiadaj o pomoc. Ušetri ti to pár bolestí hlavy a stresu.

26. Neznepokojovať sa nepodstatnými vecami. Najmenej polovica starostí, ktoré máš, sú zbytočnosti. Nauč sa, ktoré problémy si zaslúžia tvoju pozornosť a ktoré nestoja za tvoje trápenie.

27. Rozhodnúť sa urobiť svoje dvadsiate roky života úplne úžasnými. A aj to splniť.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating