„Počas manželských sľubov povedal ženích namiesto mena nevesty meno jej sestry.“

Svadobný deň má síce byť tým najkrajším dňom v živote budúcich mladomanželov, no všetci vieme, že je skôr úrodnou pôdou, čo sa všakovakých svadobných trapasov týka. My sme dnes zozbierali dvadsiatku takých, po ktorých bude od trápnosti nevoľno ešte aj vám.

1. Moja svadobná asistentka zabudla priniesť svadobné obrúčky. Keď nás kňaz vyzval, aby sme si ich s mojím drahým vymenili, skoro sme obaja dostali infarkt. Bratranec môjho muža požičal svoju obrúčku, ktorú sme použili ako prsteň pre manžela a čo sa môjho týka… museli sme znárodniť prsteň mojej mladšej sestry. Bola to obyčajná bižutéria.

2. Môj otec ma viedol k oltáru a počas celej cesty mu vyzváňal telefón. Nezrušil ho, ani nezdvihol, proste ho len nechal zvoniť. Len čo ma doviedol na miesto, utekal dozadu zavolať tomu človeku naspäť.

3. Pri tanci som vrazil do matky nevesty a od hlavy po päty ju oblial červeným vínom. Mala svetlé šaty a zhodou okolností boli z požičovne. Povedať, že mnou nebola nadšená, asi nie je dostačujúce.

4. Chceli sme byť na svadbe originálni, tak sme si dali vyrobiť vlastné servítky. Asi nie je nutné hovoriť, že firma, čo nám ich robila, pomaly krachuje. Všimli sme si to až v polovici recepcie.

5. Bola to kamarátova druhá svadba a rovnako, ako na tej predtým, aj teraz si ma zvolil za hlavného družbu. Príhovor na recepcii som odštartoval frázou: „Tak dámy a páni, opäť sa raz stretávame.“ Skoro ma zabil pohľadom.

6. Známa sa mi vydávala na pláži na Floride. Uprostred ceremónie nad nami preletela čajka a zhodila na mamu nevesty odtrhnutú rybiu hlavu. Hádam nemala šaty z požičovne…

7. Pozvali ma na veľmi netradičnú svadbu – na farme. Mala to byť strašná romantika a možno by aj bola… keby chúďa kravička vo vedľajšej stodole nerodila malé teliatko a keby celý proces nesprevádzalo jej trýznivé mučanie.

8. Môj kamarát sa ženil minulý september. Požiadal nás, svojich družbov, aby sme priniesli svadobnú tortu. Nevydržala ani desať minút. Nech odpočíva v pokoji.

9. Moja mama prišla na svadbu v svadobných šatách. Bez chochmesu sa ukázala v nádhernej bielej čipkovanej róbe a vôbec jej žily netrhalo, že by som ju najradšej utopila vo fontáne. Vlastne sa do tej fontány pobrala sama. Neskutočne sa opila a začala kamennej soche, z ktorej striekala voda, predvádzať rôzne erotické tančeky.

10. Trénujem psov. Jedna klientka si chcela na svoju svadbu zapožičať 6 huskyov a požiadala svojich hostí, ktorí mali takého psa tiež, aby doniesli aj tých svojich. Hovorila som jej, že to nie je celkom dobrý nápad, no nedala si povedať. Stalo sa presne to, čo som čakala – ich prudko romantické manželské sľuby prerušila súťaž v tom, kto vie vyť najhlasnejšie.

11. Na sestrinej svadbe bol otvorený bar a ja som si pravidelne chodila doplniť svoju limonádu. Koncom večera som sa cítila akosi zvláštne. Vysvitlo, že mi barman veľmi ochotne dolieval limonádu s alkoholom. Mala som 12 a moji rodičia s tým rozhodne nesúhlasili.

12. V tejto chvíli som vedel, že som urobil niečo veľmi veľmi zlé… a potom som sa nonšalantne skotúľal dole schodmi. Počas nášho veľkého príchodu. Myslím, že tvár mojej manželky hovorí za všetko.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.