Unsplash/Dimitry Zub

Žijeme v dobe, kedy nie sme spokojné samy so sebou a namiesto toho, aby sme sa zlepšovali, len kritizujeme ostatných a závidíme im. Určite si si už aj ty pomyslela, že úspech, ktorý niekto dosiahol, nemohol byť poctivý. Vždy na všetkom hľadáš len to najhoršie.

Keď na Instagrame uvidíš nejakú ženu s novou kabelkou alebo značkovým oblečením, hneď si pomyslíš, že by si také chcela aj ty. Namiesto toho, aby si začala robiť niečo pre to, aby sa ti to podarilo, začneš si prezerať jej profil a hľadáš akýkoľvek náznak nedostatku alebo pochybenia. Len preto, aby si sa aspoň na chvíľu cítila lepšie. Veď ona predsa nemôže byť lepšia než si ty. Ona si to nezaslúži.

Našla si sa v tom aj ty? Tiež sa ti stáva, že sa pristihneš pri tom, ako nedokážeš dopriať niekomu druhému? Žiarlivosť a závisť sú veľmi negatívne vlastnosti, ktorými neubližuješ nikomu inému, len sama sebe. V prvom rade by si si mala uvedomiť, prečo závidíš. Je niečo, čo ti v živote chýba alebo s čím nie si spokojná? A hlavne si polož otázku: Urobila by ma táto vec naozaj šťastnou?

Možno budeš prekvapená, ale ak si k sebe naozaj úprimná, skôr si odpovieš nie. Závidíš len preto, pretože nedokážeš zniesť, že niekto má niečo, čo ty nie. No ak by si to dostala, chvíľu by si bola spokojná, no neskôr by si si našla niečo nové. Ide o začarovaný kruh, z ktorého by si sa mala čo najskôr dostať. Pýtaš sa prečo?

Oberá ťa to o čas a energiu

Ruku na srdce, koľko času denne tráviš na sociálnych sieťach sledovaním dokonalých fotiek? Potom nad všetkým príliš rozmýšľaš, možno pod niektorú fotku napíšeš niečo nepekné a napokon máš pokazený celý deň. Tento čas by si mohla využiť oveľa zmysluplnejšie a venovať sa činnostiam, ktoré máš rada.

Prestaň sa vyhovárať, že nemáš na nič čas. Ak máš čas na závisť a žiarlenie, môžeš si ho nájsť aj na čokoľvek iné. Uvidíš, že sa budeš cítiť aj lepšie a nebudeš taká vyčerpaná.

Zaujímaj sa radšej o seba

Tým, že závidíš, len dávaš najavo, že životy ostatných ťa zaujímajú viac než tvoj vlastný. Radšej sa porovnávaj so sebou a s tým, aká si bola kedysi. Hľadaj spôsoby, ako sa stať lepším človekom. Prestaň myslieť negatívne a radšej sa obklopuj ľuďmi, ktorí zo seba vyžarujú pozitívnu náladu. Snaž sa byť najlepšou verziou seba samej. Možno tak dosiahneš to, že ostatní budú závidieť tebe.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife