Aké je to mať v sebe introverta aj extroverta? Niekedy dosť náročné.

Ľudia, ktorí majú spoločenskú povahu, radi trávia čas v spoločnosti iných ľudí, sú priateľskí a otvorení každému, no zároveň sú veľmi plachí a introvertní, to majú hádam najťažšie. Je to akoby v nich súperili dve rôzne povahy, pričom raz vyhrá jedna, raz druhá. A v týchto problémoch sa spozná naozaj každý, kto patrí do tejto skupiny ľudí.

#1 Nie ste anti-sociálny, len si radi vyberáte, kto vám bude robiť spoločnosť.

#2 Nepatríte do tej skupiny ľudí, ktorá má veľa kamarátov. Máte ich len niekoľko, no na druhej strane sú to tí praví priatelia na život a na smrť.

#3 Aj keď ste radi v spoločnosti ľudí, niekedy na vás príde jednoducho taká „únava“ a doslova z minúty na minútu máte silnú túžbu odísť domov a s nikým neprehovoriť nasledujúcich niekoľko hodín.

#4 Ak sa už vyberiete na nejakú párty, dáte do toho všetko. Užívate si ju na maximum, tancujete na stoloch a vlníte sa v rytme do skorých ranných hodín.

#5 …A po takejto oslave potrebujete minimálne tri dni bez civilizácie na to, aby ste sa dali dokopy.

unsplash.com

#6 Miestami máte nutkanie prihovoriť sa len tak niekomu cudziemu, no potom zápasíte sami so sebou, či by ste to mali urobiť, alebo radšej nie.

#7 Robíte všetko preto, aby ste sa vyhli ľuďom, ale potom, keď sa s nimi stretnete, robíte všetko preto, aby ste s nimi boli čo najdlhšie. Je to proste paradox.

#8 Každý chlapec, ktorý sa na vás usmeje, je pre vás ten pravý.

#9 Máte dni, keď chcete na sociálnych sieťach stále niečo zdieľať, pridávať nové fotky alebo statusy, a potom sú tu dni, kedy by ste si najradšej zrušili všetky účty, len aby o vás nikto nič nevedel.

#10 Máte potrebu každému pomáhať a nejako ho podporiť, no často ste to vy, kto potrebuje nejakú radu.

#11  Predtým, než máte vystúpiť pred určitou skupinkou ľudí, sa bojíte, máte trému a bolí vás brucho. Ale akonáhle začnete rozprávať, cítite sa ako ryba vo vode.

#12 Nikdy neviete, kde sa máte zaradiť, pretože miestami sa správate ako introvert a miestami ako extrovert.

unsplash.com

#13 Nechcete byť stredobodom pozornosti, ale zároveň chcete, aby si vás ostatný všímali. Aby si vás všímali trošku viac. Ale nie príliš.

#14 Medzi vaše najobľúbenejšie miesta patria rôzne kaviarničky, kde ste síce obklopení ľuďmi, ale zároveň máte dostatok priestoru pre seba.

#15 Ste odvážni a pustili by ste sa do kadečoho – ale len v prípade, že niekto ide s vami. Potrebujete ho tam, len tak, pre istotu.

#16 Trvalo vám to naozaj dlho, než ste konečne prišli na to, že ste plachí, tichí a trošku hanbliví. Dovtedy ste si mysleli, že je s vami niečo v neporiadku.

#17 Telefonáty sú pre vás smrť. Radšej by ste esemeskovali ako o dušu, ale telefonovanie nie. To nie je pre vás.

#18 Ste slobodná nezávislá osoba, ktorá si užíva divoký život. Ale, len tak to deviatej alebo desiatej, potom už máte radi pohodlie svojej vlastnej postele.

zdroj: thoughtcatalog

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.