Hej ty tam! Ty, čo práve čítaš tieto riadky. Viem, že ťa už celý svet unavuje. Viem, že si zničená. Že jediná vec, ktorú si praješ, je pokoj v tvojej duši. Že jediné, čo chceš a potrebuješ, je zaceliť všetky rany, ktoré ti život spôsobil. Ver mi, že nie si jediná. Je nás nespočetné množstvo, ktoré sa stále hľadáme a nevieme o sebe.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Preto je čas vyliečiť sa.

Je čas uvedomiť si, že nie všetko ti vyjde presne tak, ako si si to naplánovala. Že nie každý človek, tvojmu srdcu blízky, ostane v tvojom živote navždy.

unsplash.com

Je smutné poznať pravdu. Bolí ma myšlienka, že tých, ktorých chcem pri sebe, ma nakoniec vždy opustia. Bolí ma, keď viem, že ich pre zmenu musím opustiť ja. Je to ten náš vzácny kolobeh života? Patrí to k môjmu osudu? K niečomu, čo mi bolo pridelené už pri mojom prvom nádychu? Kiežby som mohla poznať tvoj názor.

Som ten typ človeka, ten typ ženy a zároveň malého dievčatka, ktoré je len súdené za svoje činy. Nikto sa nikdy neopýta, PREČO. Nikto sa nikdy nezaujíma, aký som mala dôvod. Prečo som sa nahnevala? Prečo som kričala? Prečo som plakala a prečo som tak náhle vybehla do tmy a nechcela, aby ma niekto našiel. Je tak ťažké načúvať?

unsplash.com

Poznám tie povrchné otázky, ktoré v skutočnosti vôbec nie su úprimné. Vedz, že všetko, čo píšem, som zažila na vlastnej koži. Viem, aké je to byť stratená vo vlastnom dome, vo vlastnom svete. Vieš si predstaviť, koľkokrát si dokážem položiť otázku, či môj život má vôbec nejaký zmysel? Koľkokrát sa pýtam samej seba, prečo sa mi TO muselo stať. Prečo práve mne. Čím som si to zaslúžila? Som naozaj tak zlá, ako si to o sebe myslím?

Niekedy sa vo mne nahromadí toľko hnevu, ktorý ma prinúti povedať aj to, čo nechcem. Najhoršie ale je to, že ani nemám chuť sa ospravedlniť. Je mi to ukradnuté. Cítim, ako ma to zlo obklopuje. Ako ma k sebe ťahá stále viac a viac. A ja sa mu vôbec nevzpieram. Naopak, prijímam ho. Žijem s ním.

Ale to nevadí. Ja som sa s tým už dávno zmierila. Viem, že každý, kto sa ma dotkne, sa skôr či neskôr popáli. Som jednoducho taká. Plná hnevu a nenávisti, možno čierna a skazená duša.

Prosím, nebuď ako ja. Buď lepšia!