Vieš, čo je krásne na jesennom počasí?

To krásne ráno, keď sa prebudíš. To šumivé ticho sfarbeného lístia. Ten chladivý vánok na tvojej pokožke.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Nie je to len všetko zlo sveta.

Nie sú to len samé mínusy, pre ktoré by si sa teraz mala zatvoriť do izby, posadiť sa do kúta a nevyliezť až kým sa neobjaví prvý jarný lúč slnka. Musíš vidieť aj to krásne, čo to obnáša.

To, keď sa môžeš pritúliť k svojmu miláčikovi, či už ľudskému alebo chlpatému zvieratku. Ten pocit, keď na seba hodíš všetko možné, len aby si sa zahriala a rozprúdila si tak krv v už tak stuhnutých žilách. To krásne ráno, keď sa prebudíš a uvaríš si niečo teplé, čo ťa zahreje aj na duši.

Neboj sa, ak potrebuješ ísť niekam von. Či už je to škola, práca alebo voľnočasová aktivita. Stačí sa len poriadne zababušiť od hlavy po päty a nemusíš hneď nariekať, že ti počasie skazilo tvoje plány. Inak, to je moja najobľúbenejšia časť z toho všetkého. Ak viem, že sa tomu jednoducho nevyhnem, stačí, ak si otvorím šatník a vyberiem z neho všetko to, v čom sa cítim nielen dobre, ale aj pohodlne a dostatočne teplo natoľko, aby som neprechladla.

unsplash.com

Nie je to len táto jeseň, ale tiež zima a padajúce vločky, čo ťa onedlho čaká a neminie. To všetko je čaro tejto planéty, čaro tohto sveta, že je vôbec možné poznať výkyvy našej prírody.

Viem, že je to práve nie veľmi obľúbené obdobie, pretože sa spája s mnohými depresívnymi náladami a všetkým možným negatívnym. Ale stačí len, ako sa k tomu postavíš ty sama. Ak chceš byť nahnevaná celú zimu, tak buď. Ak sa chceš mračiť deň čo deň a byť nevrlá na každého vôkol seba, tak buď. Ale nezabudni, že takto nežiješ sama.

Nemusí sa ti to páčiť. Nemusíš milovať tento chlad a tmavé dni. Ale tie prídu tak či tak. Či sa budeš hnevať, alebo nebudeš, zima príde. Tomu ver! Tak si len pekne nakúp všetko čo k zime potrebuješ, všetko čo chceš a je to. Nie je to žiadna veda. Ani si nevieš predstaviť, ako veľmi by som ti s tým rada pomohla.

Je to totiž jedna z mála vecí, ktoré ma dokážu nadchnúť natoľko, že som ochotná sa kvôli tomu aj pokrájať:)

Zima…zimka…zimička…

Prosím ťa príď a schlaď všetko to zlé, čo nás trápi.

Tak šup, šup…my čakáme! 🙂