unsplash.com

Mojím snom je sa presťahovať do Ameriky. Kebyže si mám vybrať jednu krajinu, v ktorej chcem žiť, bola by ňou Kanada. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo by som tam chcela bývať. A nie je to len kvôli bezplatnej zdravotnej starostlivosti alebo čerstvému vzduchu.

1. Ľudia sú tu neskutočne zdvorilí

Možno sa ti zdá, že v ostatných častiach Ameriky ľudia zdvorilí nie sú. V Kanade to tak ale nie je. Žijú tu slušní a empatickí obyvatelia, ktorí si vážia svoju kultúru.

2. Kvôli tomu skvelému jedlu by som vraždila

Čerstvý kanadský chlieb bannock, chrumkavé hranolky s kopou syra s názvom poutine, čučoriedkový koláčik či sladučké tartaletky. Pri predstave toľkých chutných pokrmov mi tečú sliny. Keď si predstavím, že v USA by som sa iba prejedala burgrami a hranolkami, Kanada je pre mňa oveľa lepšou voľbou.

3. Kaňaďania sú tolerantní národ

Minulý rok prijali niekoľko tisíc utečencov, ktorých vyhnala zo Spojených štátov migračná politika Trumpa. To znamená, že k multikultúre majú dobrý vzťah.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

4. Sú najlepšími hráčmi hokeja

Hokej je šport, ktorý posilňuje celé telo. Vďaka nemu sú kanadskí mládenci svieži a majú vyšportované postavy.

5. Zločin tam nie je až taký rozšírený

Ako napríklad v USA. Kedy si naposledy počula o nejakej streľbe alebo masovej vražde v Kanade? Na rozdiel od svojho susedného štátu je tam kriminalita na celkom nízkej úrovni.

6. Má prosperujúcu ekonomiku

Kanada je jednou z najbohatších krajín sveta, dokonca je na tom ekonomicky oveľa lepšie ako Spojené štáty. Takže ak si chceš ísť niekam privyrobiť do zahraničia, rozhodne skús túto krajinu.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

7. Bezplatná zdravotná starostlivosť

Je humánnym štátom, pretože svojim obyvateľom poskytuje lekárske vyšetrenia úplne zadarmo. Nehovoriac o tom, že má zdravotníctvo na vysokej úrovni.

8. Ako prví začali hrávať basketbal

Tušila si vôbec o niečom takom? Tento šport sa aj napriek tejto skutočnosti oveľa viac rozšíril v USA. Faktom ale je, že množstvo kanadských športovcov hrá v NBA, ako napríklad Anthony Bennett  alebo Andrew Wiggins.

9. Majú úžasný zmysel pre humor

Kanada je rodiskom množstva celosvetovo slávnych komediantov ako napríklad Jim Carrey, Mike Myers, Martin Short alebo Seth Rogan.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: pinterest.com

10. Má fascinujúcu prírodu

Dôkazom toho sú panensky čisté jazerá a rieky, ktoré nepocítili zásah človeka. Obmývajú ju až tri oceány, takže si vodných športov užiješ do sýtosti.

11. Má veľa známych hudobníkov

Justin Bieber, Shania Twain, Dwain Foster, Sarah McLachlan, Drake a Anne Murray. Bohužiaľ sa aj oni uplatnili viac v USA.

12. Prekrásne mestá

Toronto bolo vyhlásené za najkrajšie mesto sveta. Kanada tiež svojim občanom okrem toho poskytuje aj kvalitné vzdelanie, ľudia sa tam dožívajú vyššieho veku a sú na tom zdravotne lepšie ako v iných krajinách.

13. Bezplatné vzdelanie

Viac ako stovky študentov dostávajú od štátu granty, ktoré dokážu pokryť ich poplatky spojené so štúdiom, čo znamená, že sa nemusia na celý život zadlžovať kvôli škole.

14. V zime je najkrajšia

V zime je táto krajina plná turistov, ktorí sa môžu pokochať pohľadom na ľadové sochy alebo sa zúčastniť zábavných udalostí. Najlepšie na tom všetkom je samozrejme ale chutné jedlo.

15. Má tie najlepšie kúpele

V nich môže relaxovať naozaj ktokoľvek. Aj tí, ktorí obľubujú teplo, aj tí, ktorí sú ako ľadové medvede. Vďaka tomu si môže obrovské množstvo ľudí dopriať ten najlepší oddych. Presne z tohto dôvodu sú kanadské kúpele také vyhľadávané.

 

Zdroj: culturehook.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife