Začiatku vzťahu bývajú tie najkrajšie z najkrajších. Pamätáš si ešte na tie motýliky v bruchu, ktoré si mala už vtedy, keď si si na neho len spomenula? Zabúdala si jesť a stále si sa usmievala, takže sa nedalo prehliadnuť, že si v tom až po uši? A práve kvôli tomu si často neuvedomuješ chyby, ktorých sa my ženy zvykneme počas prvého mesiaca dopúšťať.

Stalo sa ti už niekedy, že na začiatku to bolo všetko tak krásne, no zrazu sa to po pár týždňoch všetko rozpadlo? A ty si ani netušila, kde môže byť problém? Aj keď si to môžno nechceme priznať, často robíme chyby, ktorými môžeme našich partnerov odplašiť. Ak chceš, aby ti nabudúce vzťah vydržal dlhšie, pokús sa nerobiť ich.

1. Všetok čas chceš tráviť len s ním. Zabúdaš ale na to, že môže mať aj iné povinnosti a nechceš predsa, aby ťa hneď od začiatku považoval za stíhačku. 

2. Zabúdaš na seba, na svoje koníčky, kamošky, rodinu. Žiješ len pre neho.

3. Prispôsobuješ sa vo všetkom jemu a na svoj názor neberieš žiadny ohľad.

4. Súhlasíš aj s vecami, s ktorými by si inak nesúhlasila.

5. Neustále mu píšeš a voláš. Daj mu trochu priestor. Viem, že chceš byť stále s ním, ale radšej brzdi.

6. Nerobíte nič iné, len ste spolu v posteli. Je super, že vám to klape po fyzickej stránke, ale čo tá emocionálna? Rozprávate sa spolu vôbec?

7. Príliš skoro začneš hovoriť o plánoch do budúcnosti. Aj keď si už v hlave predstavuješ vašu svadbu, nemusíš to hovoriť nahlas.

8. Nebombarduj ho otázkami o jeho minulosti. Je fajn, že chceš vedieť o všetkom, ale niektoré veci ti povie sám až vtedy, keď si bude myslieť, že je ten správny čas.

9. Porovnávaš ho so svojím bývalým. Tvoj ex bol možno v niečom lepší, ale v niečom určite aj horší. Inak by si ešte možno bola s ním.

10. Predstieraš, že si niekto, kto v skutočnosti nie si. Chceš sa mu naozaj zapáčiť, preto si ochotná hrať sa na niekoho iného. Skôr či neskôr ale zistí, aká je pravda.

11. Používaš často milosrdné lži. Alebo aj tie menej milosrdné. Klamať sa nevypláca, pretože sa tak môžeš zamotať, že to raz určite praskne.

12. Nestalkuj ho na sociálnych sieťach. To, že spolu momentálne nie ste, neznamená, že ho hneď musíš kontrolovať.

13. Nevtieraj sa za každú cenu jeho kamarátom. Keď ťa s nimi bude chcieť zoznámiť, urobí to.

14. Aj keď si sa do neho zaľúbila, nemusíš to povedať po prvom týždni, inak ho môžeš odplašiť. Radšej počkaj na to, ako sa bude správať on a keď budeš vidieť, že je to obojstranné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.