1.Myslíš si, že tvoj psík je najlepší

Je úplne jedno, čo sa neplechy ti doma vyvádza, ako je socializovaný alebo či mu niekedy trošku „ujde“  pohodlí domova. Tvoj pes bude pre teba vždy ten NAJ!

www.giphy.com

 

2.Usmievaš sa

www.giphy.com

Všetko, čo spraví ti pripadá milé a zároveň vtipné. Aj keď sa musíš naoko hnevať a potrestať ho, aj ten výraz, ktorý pri tom tvoj pes má je na zožratie. Úplne ti stačí jeden pohľad na neho a usmievaš sa. Síce to nemusí byť úsmev od ucha k uchu, ale dokáže sa ti pohrať s kútikmi.

 

3.Úplne sa nad ním roztápaš

www.giphy.com

Z tvrdej a nekompromisnej ženy sa razom stáva mäkká. Vymýšľaš mu rôzne zdrobneniny a si ochotná obetovať nemalé peniaze za rozkošnú hračku, ktorá by ho potešila.

 

4.Necháš ho spať v posteli

www.giphy.com

Stavím sa, že ešte predtým než si si svojho psíka zadovážila bola si zástancom toho, že pes do postele nepatrí. A teraz? Nie je to práve on, kto ťa v noci hreje pri nohách? (v tom lepšom prípade) Už si to bez neho nevieš ani prestaviť.

5.Keď na neho rozprávaš, meníš hlas

www.giphy.com

Skús si to všimnúť. Rozprávaš sa s ním ako s malým bábätkom? Ale zmeníš hlad na neprimerane hrubý, taký o akom si myslíš, že má práve tvoj psík.

6.Začneš s ním súcitiť

www.giphy.com

Na celý deň musíš niekam odísť. Prídeš domov, kde nájdeš poroznášané topánky, posťahované oblečenie zo stoličky a malú mláčku v kuchyni. Namiesto toho aby si ho vyhrešila s ním začneš súcitiť. Chudáčik, pravdepodobne nevedel, čo má doma sám robiť a tak si ťa snažil pripomenúť topánkami.

7.Občas sa naozaj rozčúliš

www.giphy.com

Necháp ma zle, väčšinou to bude trvať len pár minút, ale aj to príde. Napríklad keď sa neuveriteľne ponáhľaš, si krásne vyobliekaná – máš sukňu a pančušky, a tesne predtým než sa obuješ stúpiš do mláky od tvojho šteniatka. Práve vtedy v tebe všetko vzbĺkne.  Niekedy ťa po náročnom dni v noci zobudí svojím štekotom, alebo ťa ráno nenechá vyspať.

8.Naučíš sa rýchlejšie odpúšťať a zabúdať

www.giphy.com

Nemám deti ale predpokladám, že je to s nimi podobné. Nahnevajú ťa, musíš po nich upratať, vyhrešíš ich ale o chvíľu ich už objímaš. Naši miláčikovia náš ľúbia 24/7, preto sa na nich ani my nedokážeme dlho hnevať.

9.Budeš zdravšia

www.giphy.com

Zaobstaranie si psa so sebou nesie množstvo zdravotných výhod. Znižuje našu úzkosť, rozprúdi nám krv v žilách a zvýši imunitu. Štúdie ukázali, že ak nás náš psík zbadá, vylúčia sa mu podobné hormóny ako nám, keď sa zamilujeme.

10.Častejšie ostaneš doma

www.giphy.com

Psík urobí z tvojho domu domov. Bude ťa stále čakať po náročnom dni a privíta ťa s úprimnou radosťou. A ty sa mu naoplátku budeš chcieť večer venovať a oddýchnuť si s spolu s ním.

11.Začneš sa viac hýbať

www.giphy.com

Aj keď sa ti nebude chcieť. Aj keď bude vonku fúkať, pršať či snežiť. Tvoj štvornohý priateľ potrebuje ísť von. A práve vtedy keď je vonku nádherne sa na neho môžeš spoľahnúť. S radosťou ťa bude sprevádzať na každom výlete do prírody. A tá radosť v jeho očiach vždy keď počuje ako berieš vôdzku. Na nezaplatenie!

 

12.Začneš sa doslova rehotať 

www.giphy.com

Na všetkých videách, ktoré kolujú internetom a v ktorých hlavnej úlohe je pes. Pripomínajú ti totiž toho tvojho.

13.Zamiluješ sa

www.giphy.com

A každý deň znova a znova. Stačí jediný pohľad do tých rozkošných očí a si v tom až po uši. A predstav si ako spinká, oooch aký je len rozkošný. Najradšej by sme ho zjedli.

Pes sa nepochybne stane plnohodnotnou súčasťou tvojej rodiny. Má v nej svoje nezastupiteľné miesto.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.