Romantické filmy jednoducho milujeme. Veď ktorá žena by sa nechcela na chvíľu ocitnúť v živote, kde je všetko také pekné, muži sú milí a urobia všetko, čo svojej drahej vidia na očiach? Nuž, ale realita niekedy býva trochu odlišná.

Okej, niekedy trochu viac. Alebo úplne. To, čo vidíme na obrazovkách, niekedy nemá s realitou spoločné absolútne nič. No aj napriek tomu sa nájde XY filmov, v ktorých sa tieto veci neustále opakujú. A nám tak stále dávajú aspoň malú nádej, že možno také romantické gestá v živote zažijeme. Nechceme ťa sklamať, ale asi skôr nie.

Najväčším klamom všetkých romantických filmov je samotný sex. Ako je možné, že každá žena má vždy orgazmus a po sexe sa nemusí utrieť alebo ísť na záchod? 

Alebo sex v bazéne. Vyzerá to naozaj romanticky, ale nikto asi nemyslí na dôsledky ako zápal močových ciest, s ktorými potom ženy budú musieť bojovať.

Alebo prvý sex. Vo filmoch je to zobrazené ako najkrajší moment. No skús si spomenúť na svoje „tenkrát poprvé“. Nebolo to také okúzľujúce, že?

Prečo sa všetky ženy vo filmoch budia krásne nalíčené a učesané? Videla si sa ty po zobudení v zrkadle?

Raňajky do postele sú síce krásne, ale kto má potom upratovať všetky omrvinky, ktoré sa tam dostanú?

Bozkávanie či prechádzka v daždi vyzerajú síce krásne, no to im naozaj nie je zima v premoknutom oblečení?

Spoločný kúpeľ vyzerá naozaj super, ale iba v prípade, ak máš obrovskú vaňu. V takej klasickej to bude väčšie utrpenie ako pôžitok. Všetko vás bude tlačiť, nezmestíte sa, celá kúpeľňa bude od vody…

View this post on Instagram

A Sunday mood.

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

Ako je možné, že má žena vždy upratané, keď sa jej chlap objaví bez ohlásenia pri dverách? A k tomu má všade sviečky a je pripravená na romantiku.

Žiadosť o ruku na verejných priestranstvách môže byť fajn, ale predstav si, ako by si reagovala, ak by pred tebou pokľakol na starej polorozpadnutej vlakovej stanici. To už také romantické nie je, že?

Alebo také zastavenie lietadla. Vieš si predstaviť, že by jeden obyčajný chlap dokázal zastaviť lietadlo, v ktorom sedí jeho milovaná, ktorej to hneď musí povedať?

Prerušenie svadby počas samotného obradu tiež vyzerá brutálne romanticky. No predstav si tie vyhodené peniaze a trápne ospravedlňovanie všetkým babičkám, tetám či sesterniciam.

Keď sa vo filmoch dvaja hádajú, muž pobozká ženu a hádka je zrazu urovnaná. V reálnom živote by sa muž počas hádky k žene nemohol ani priblížiť. Iba ak by doniesol nejaké dobré jedlo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.