Las Vegas – mesto utrácania peňazí, nekonečných prehier, honosných výhier, hotelov, barov a kasín, je často zobrazované práve cez okuliare ponúkajúci len tento obraz. Dni strávené pri bazénoch, noci prebdené pri stoloch, mesto, v ktorom človek stráca pojem o čase.

Daj Vegas šancu a poďme sa spolu odtrhnúť od týchto pozlátených čiernobielych okuliarí. Tu je zoznam vecí dokazujúcich, že Vegas a jeho okolie ponúkajú viac ako tancujúce ženy, bufetové jedlo, kasína či bezplatné nápoje:

1. Navštív Grand Canyon

Zdroj: adventuresbydisney.com

Zdroj: adventuresbydisney.com

Hoci je Veľký kaňon celkom ďaleko od mesta, vo Vegas existuje množstvo spoločností ponúkajúcich denné tripy do kaňonu. Ak nie si zrovna turistický typ, nemusíš tu stráviť celý deň, lenže povedzme si pravdu, človek nemá čosi také možnosť vidieť každý deň a nikdy nevieš, či sa tu zastavíš opäť, preto túto možnosť vidím ako celkom prijateľnú (ale drahú) voľbu.

2.Hike Red Rock

Zdroj: dayhikesneardenver.com

Zdroj: dayhikesneardenver.com

Hneď za mestom sa nachádza ďalší kaňon, ktorý sa pýši veľkým počtom jednoduchých, ale i namáhavých náučných chodníkov a taktiež chodníkmi, kde si môžeš užiť jazdu na horských bicykloch. V prípade výletu a teplého počasia si nezabudni zobrať dostatok tekutín!

3.Hoover Dam

Zdroj: werchem.blogspot.sk

Zdroj: werchem.blogspot.com

Svetoznámy Hoover Dam leží asi hodinu od Las Vegas. Ponúka nespočetné množstvo vychádzok na priehradu, návštevu múzea, kde sa dozvieš niečo viac o histórii priehrady a regiónu. Toto miesto je plné magických scenérií, ktoré si zaslúžia byť zvečnené tvojím fotoaparátom. Aj ak sa bojíš výšok, určite by si si vychutnávala pohľady na ďalekú krajinu.

4.Boulder City
Na predmestí Hoover Damu sa nachádza malé mestečko, kde môžeš pocítiť chuť miestneho života tejto oblasti. Nachádza sa tu hlavná ulica a nejaké obchody. Nie je tu veľmi čo robiť, ale návšteva pokojnej, malej obce je pekným kontrastom k preľudnenému Vegas.

5.Uži si zábavný deň v Lake Mead

Zdroj: desertusa.com

Zdroj: desertusa.com

Táto rezervácia je najväčšia rezervácia USA obklopená vodou. Zábavný deň na vode je celkom fajn nápad, nie?

6.Navštív Mob Museum

Zdroj: themobmuseum.org

Zdroj: themobmuseum.org

Toto múzeum sa nachádza v centre Vegas. Sú tu prezentované notoricky známe bitky zločincov, odvážne a autentické pohľady na dopady organizovaných zločinov. Skutočné príbehy sú prezentované prostredníctvom interaktívnych a pútavých exponátov, ktoré odhalia všetky strany organizovaných zločinov v USA.

7.Ochutnaj domácu kuchyňu
Las Vegas Strip má jedny z najlepších potravín na svete, no ak chceš prísť na chuť miestnej kuchyne, uisti sa, že poputuješ mimo vychodených ciest a okúsiš niektoré z týchto miest: Firefly, Nobu, Yellowtail, Aureole, Otto a mnoho iných miest.

8.Fremont Street

Zdroj: mapio.net

Zdroj: mapio.net

Ako druhú najznámejšiu ulicu by si jednoznačne mala navštíviť Fremont Street. Táto časť Vegas ti poskytne neskutočné množstvo zábavy, pochutnáš si na lacných drinkoch, môžeš pozorovať okoloidúcich či užívať si uvoľnenú atmosféru.

9.Golf

Zdroj: shadowcreek.com

Zdroj: shadowcreek.com

Vegas ponúka mnoho golfových klubov, vrátane Creek, jedného z najlepších golfových klubov sveta. Ak nie si členom žiadneho z miestnych klubov, mnoho z kasín ponúka možnosť celodenných permanentiek.

10.Navštív Neon Museum

Zdroj: ktnv.com

Zdroj: ktnv.com

… alebo cintorín kasín, ktorý ti umožní preskúmať mesto a jeho hriešnu minulosť. Prechádzky parkom, putovanie múzeom a históriou mesta ti umožní získať iný pohľad na Vegas.

11.Vráť sa do minulosti v Bonnie Springs

Zdroj: mapio.net

Zdroj: mapio.net

Bonnie Spring Ranch je bývalé banícke mesto, ktoré je teraz nazývané „mestom duchov“, kde si môžeš okúsiť život na Divokom západe, jazdiť na koni či pozerať sa na zinscenované prestrelky.

12.„Vyži“ sa kultúrne vždy v prvý piatok v mesiaci
Každý prvý piatok mesiaca mesto zaplnia exponáty miestnych umelcov. Je to skvelý spôsob ako získať akú-takú predstavu o miestnej umeleckej scéne, rovnako ako zažiť kultúrny šok pri pohľade na mix miestneho obyvateľstva. Uisti sa, že navštíviš Arts District 18b, ktoré je domovom rôznych barov, obchodov či galérií.

Je ľahké zamerať sa na Las Vegas ako na mesto farebných a pompéznych kasín. Koniec koncov, veď to je to, čo väčšina ľudí vidí v reklamách. Snažím sa Vegas prezentovať trochu inak – ako mesto ponúkajúce chutné reštaurácie, zaujímavé múzeá, dobrú zábavu i mimo kasín, veľa prírodných a kultúrnych aktivít.

Ak dovolíš, aby ťa zaužívaná prezentácia Vegas stopla v potulkách okolím, môžeš prísť o krásu dynamického a stále meniaceho sa mesta obklopeným krásou púštnej krajiny.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.