Žena pozerá do prázdnej peňaženky

Hľadáš spôsob, ako si zarobiť viac peňazí popri škole alebo pokojne aj popri práci? Existujú rôzne činnosti a brigády, ktorým by si sa mohla venovať. Máme pre teba 12 tipov, nad ktorými by si mohla porozmýšľať. Každé euro navyše sa v tejto dobe zíde.

Predaj nepotrebných vecí

Určite máš doma plno oblečenia, ktoré nenosíš, prípadne iných predmetov a zariadení. Skús ich predať pomocou bazára alebo sociálnych sietí. Nielen, že si prilepšíš finančne, ale aspoň budeš mať doma viac miesta.

Venčenie psov

Opýtaj sa ľudí v tvojom okolí, či nepotrebujú pomôcť s venčením psov. Prípadne to môžeš skúsiť cez skupinu na Facebooku alebo pokojne vytlač letáky a hoď ich ľuďom do schránky. Zaiste sa nájde veľa takých, ktorí nestíhajú a takúto pomoc uvítajú.

Denný horoskop
zdroj: Pexels/Humphrey Muleba

Roznášanie letákov

Stará dobrá brigáda, ktorá funguje už množstvo rokov. Je pravda, že niektoré obchody už upúšťajú od papierových letákov, ale stále sa nájdu také, ktoré nie. Tebe to zaberie pár hodín týždenne a ešte k tomu budeš mať aj pohyb navyše. Win win situácia.

Stráženie detí

Pokiaľ máš skúsenosti s deťmi (si napríklad staršou sestrou), môžeš skúsiť aj babysitting. Do tohto by si sa ale mala púšťať len v prípade, ak máš deti naozaj rada a vieš to s nimi. A taktiež musíš nájsť niekoho, s kým si sadnete a kto ti bude dôverovať.

Doučovanie

Si dobrá v matematike, slovenčine, cudzích jazykoch alebo v hre na hudobné nástroje? Svoje vedomosti a znalosti môžeš posunúť aj ďalej. Vždy sa nájde niekto, komu to pôjde horšie a potrebuje doučiť. Keď to vysvetľuje niekto iný, dokážeme to pochopiť ľahšie ako od učiteľa v škole.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife