Ako si predstavuješ dobrého človeka? Bude to taký, čo nekradne, nenadáva, či neuráža? Čo vlastne definuje to, či si dobrý alebo nie? A majú vôbec muži radi dobré ženy?

Občas máme pocit, že ani nie. No dovoľ mi vyviesť ťa z omylu. Pod pojmom dobrá žena si nemáš predstaviť ženu, ktorá počúva na slovo svojho partnera. Nepredstavuj si ženu, ktorá nerobí nič iné len žije pre neho. Takúto ženu totiž muži  naozaj nechcú. No ak sa raz dostanú do vzťahu so skutočne DOBROU ženou, inú už chcieť nikdy nebudú. Tu je 11 znakov dobrej ženy:

1. Je úprimná

Dobro začína tam, kde všetky slová a činy idú priamo zo srdca. A to by sa nedalo bez poriadnej dávky úprimnosti. Táto žena vie, že s klamstvom ďaleko nezájde. Váži si ľudí natoľko, aby im povedala to, čo si skutočne aj myslí.

2. Vie sa obetovať

No to ešte neznamená, že tak robí stále. Ak však cíti, že je jej chlap v núdzi, obetuje sa pre neho bez zbytočných rečí. Vie, že niekedy to musí byť práve ona, ktorá potiahne váš vzťah v respektíve skloní hlavu.

3. Je starostlivá

Pod pojmom starostlivosť si nemáš predstaviť ženu, ktorá zastupuje úlohu tvojej matky. Nemá ti prať slipy a ponožky, nemusí ti pripravovať desiatu do práce ani hovoriť, čo máš a čo nemáš robiť. Jej starostlivosť spočíva v tom, že sa zaujíma ako sa máš, aký si mal deň a či je niečo, čo ťa trápi. Navyše ak ochorieš, nezuteká domov, no bude sa o teba s láskou starať.

4. Je vďačná

Táto žena veľmi dobre vie, že nič v živote neprichádza len tak. Je vďačná za všetko dobré, čo sa jej v živote stalo. Ak sa jej rozhodneš podať prst, neschmatne ti celú ruku. Bude vďačná za všetko, čo si pre ňu urobiť a nebude to brať za samozrejmosť.

5. Je cieľavedomá

V tom najlepšom slova zmysle. Vie, čo od života čaká a ak dosiahne jeden svoj cieľ, stanoví si ďalší. Nemyslí si, že všetko jej len tak padne k nohám, pretože dobre vyzerá.

6. Stará sa o seba

Nemusí vyzerať ako modelka z Victoria´s Secret, no musí dbať na svoje zdravie. To, že si našla partnera ešte neznamená, že sa začne zanedbávať. Starostlivosť o svoj vzhľad a zdravie je súčasťou jej života a vždy to robila v prvom rade pre seba.

7. Vzdeláva sa

Pod pojmom vzdelávanie si nemusíš hneď predstaviť vysokú šoku. Na to, aby bol človek vzdelaný ju bezpodmienečne nepotrebuje. Čo však potrebuje je neustála inšpirácia učiť sa niečo nové. Rozvíjať svoj potenciál a posúvať sa vpred.

8. Je empatická a láskavá

Dobrá žena nezatvára oči pred trápením ostatných. Vie ťa vypočuť, vie kedy byť ticho, a kedy ťa podporiť. Vie sa vcítiť do tvojej situácie a pomôcť ti, ak je to v jej silách. Jej srdce nie je chladné, ba práve naopak, prekypuje citom a láskavosťou.

9. Nezávidí a je skromná

Tráva je vždy zelenšia v susedovom dvore. Aspoň takto si to myslí mnoho ľudí. Ona však nie. Oceňuje to, čo sa jej dostáva a nepozerá na to, čo ona nemá a majú ostatní. Ak sa ti darí, dokáže sa s tebou tešiť. Nezávidí druhým šaty, peniaze, úspechy. Nezávidí drahé dovolenky, či dokonalé partnerské fotky. Ku vášmu vzťahu sa stavia ako k tomu najvýnimočnejšiemu na svete. A to jej úplne stačí.

10. Nerieši životy iných

To, že si s naozaj dobrou ženou spoznáš aj podľa toho, ako sa vyjadruje o ostatných. Nehovorí v zlom o svojich kamarátkach, či kolegoch. Nemusíš počúvať „náklad“ negatívnej energie na cudziu adresu. Táto žena sa tomu snaží vyhýbať, pretože vie, že každý svoj život žije najlepšie ako to len ide.

11. Vie ako milovať

Pri dobrej žene nikdy nebudeš mať pocit, že si nedocenený či nemilovaný. Pretože ona presne vie, ako rozdávať lásku. Miluje nezištne a čisto. Nečaká za svoje skutky niečo naspäť. Rozhodla sa zveriť ti svoje srdce a svoje rozhodnutie neľutuje. Nečaká, že ak tvoríte pár, tak spolu musíte byť nonstop. Nechce kontrolovať každý tvoj krok, pretože si cení tvoju slobodu. Je tvoja, no zároveň nestráca samú seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.