Je december a nezvratne sa blíži aj koniec tohto kalendárneho roka. Ani som sa nestihla spamätať z toho, že sme namiesto 2016 písali (šťastnú) sedmičku a už sa opäť mení. Pomaly sa aj ja dostávam k zhodnoteniu predošlého roku. Prechádzam si všetky dobré veci, ktoré sa mi udiali. Snažím sa rozpamätať na chyby, z ktorých som sa poučila. Rozmýšľam nad ľuďmi, ktorých som mala tú česť v uplynulom roku stretnúť.

Rok dokáže zmeniť v živote človeka naozaj veľa. Pohraje sa s naším myslením, preskúša nás a niekedy nám aj dopraje. Prinášam ti 11 vecí, ktoré som si v tomto roku uvedomila (a som za ne naozaj vďačná):

1.Ak ti na dvere klope príležitosť, využi ju! Strach z neznámeho je prirodzený, no čo je ešte prirodzenejšie je jeho prekonávanie. Naučila som sa, že isté momenty sa v živote už opakovať nemusia, a tak treba chytiť život do vlastných rúk a ísť si za tým čo chceme.

2.Láska má skutočne mnoho podôb. Niektorá je hĺbavá a pochmúrna, iná vie byť vzrušujúca a rýchla, niektorú nachádzame v priateľoch, inú dokážeme objaviť vo vzťahu k zvieratám. Všetko to, čo nás dokáže v danom momente zahriať pri srdci a potešiť je určitou podobou lásky.

 

3.Výnimoční ľudia ti do života vstúpia a ostanú aj keď sú od teba na kilometre ďaleko. Je jedno, v ktorom kúte sveta sa daný človek nachádza, pokiaľ ti na ňom záleží. Stále nájdeš spôsob ako dokážeš viesť krok s jeho životom a vedieť, čo práve prežíva.

4.Každé zlomené srdce sa zahojí a každá slza napokon vyschne. Niekto sa dokáže zo straty spamätať ihneď, inému to môže trvať omnoho dlhšie. Jedno je však isté, tak známe cliché „čas zahojí všetky rany“ je založené na pravde.

5.Na život neexistuje návod. Aj keď si naplánuješ všetko do detailov, život má svoj vlastný scenár. Buď sa mu prispôsobíš, alebo budeš nešťastná.

6.Nie je dôležitá kvantita priateľov, ale ich kvalita. Musíš si uvedomiť, že si naozaj obdarený človek, pokiaľ máš pri sebe niekoho, komu sa môžeš zdôveriť so všetkým. Aj tie najosobnejšie veci dokážeš zveriť skutočnému priateľovi s vedomím, žeby ti nikdy neublížil.

7.Treba sa smiať. A často! A niekedy aj bez príčiny. Pozeraj sa na život trochu optimistickejšie a hneď zistíš, že nič nie je čiernobiele.

From the Nov. 19, 1945 cover story "BIG BAGS AND BELTS—The Phelpses use handicraft skill to build satisfying small business." According to LIFE, "The current revival of the big overshoulder bag and the big leather belt was started by a New York City couple named Phelps who may also be starting something new in U.S. small business. Because he liked to do handicraft work, William Phelps used to make leather belts for his wife, Elizabeth. Today the Phelpses are in business, making huge pouches, big belts and purse belts." The image pictured here features the Parachute bag, the biggest seller in the Phelps line (made of crushable shoe-calf leather). (Nina Leen—The LIFE Picture Collection/Getty Images) #fashionfriday #1940sfashion #NinaLeen

A post shared by life (@life) on

8.Váž si každú chvíľu, ktorú môžeš stráviť s rodinou. Pretože aj keď sa často hádate, je to úplne normálne. Napokon aj tak vieš, že všetko bude v poriadku, a že rodina je tu preto, aby ťa podržala.

9-Šťastie sa nachádza v maličkostiach. Či už v tom, že sa na teba niekto usmeje po ceste do školy, kým ty máš hlavu plnú iných starostí, alebo ti niekto iný popraje pekný deň. Naučila som sa tešiť zo slnka, ktorého sme si počas leta užili neúrekom, z príjemných nočných prechádzok mestom, či z cesty vlakom, pri ktorej mám priestor na chvíľu sa ponoriť do „svojho“ sveta a popremýšľať nad životom.

10.Venuj čas sebe a osobnému rozvoju. Naozaj nie je nič horšie ako keď človek stagnuje. Nerozvíja sa. Preto využi všetky možnosti k osobnému rastu. Čítaj, vzdelávaj sa, vynalož úsilie na veci, ktoré ťa zaujímajú. Nikdy nie je neskoro začať s tým, čo chceš. Napríklad tak naučiť sa jazdiť na koni, tancovať, či zdokonaliť svoju fyzičku vo fitku. Rob to, čo ťa baví a rob to na 110%.

An outtake from the Mar. 24, 1958 fashion feature: "FAST BREAKING PLAIDS, CHECKS—Race track patterns are spring's bold way of wearing conservative colors." According to LIFE, "Even before the spring opening bugle has sounded at many tracks across the country, race track plaids and checks are off to a fast start and running well. In a season where clear bright colors predominate, the one new way of wearing conservative black, brown and navy is by combining them with white in oversize checks and plaids. These bold patterns, which are usually confined to country sports clothes, are now turning up in city wear, and have even been used in cocktail dresses." This photo was taken at Roosevelt Raceway in New York. (Nina Leen—The LIFE Picture Collection/Getty Images) #fashionfriday #1950sfashion #NinaLeen

A post shared by life (@life) on

 

11.Ďakuj za všetko čo máš. Za zdravie. Za možnosť študovať. Pracovať. Za lásku. Za priateľov a rodinu. Za to, že máš čo jesť a do čoho sa obliecť. Za to, že sa máš kde vyspať. + za milión iných vecí, ktoré možno berieš ako samozrejmosť, ale samozrejmosťou určite nie sú. Buď vďačná a automaticky ťa to urobí šťastnejšou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.