Nie je nič romantickejšie ako si zbaliť kufre a vyraziť objavovať nové miesta s človekom, ktorého miluješ.

Vytvárať si spoločné spomienky a zážitky upevní vzťah a pri potulkách svetom vo dvojici nikdy nechýba romantika. Držať sa za ruky pri mori, vymieňať si bozky pri západe slnka a objatia pod šírim nebom, to znie skvele, že? Existuje množstvo miest stvorených pre páry a toto je 11 najkrajších z nich.

11. Praha, Česká republika

Rozprávkové hlavné mesto našich susedov je plné histórie a romantiky. Staromestské námestie stovežatej Prahy patrí k najkrajším námestiam Európy. Malebná architektúra, bohatá história a veľa možností kultúrneho vyžitia tvoria ideálne miesto na objavovanie vo dvojici. Pozrite si spolu západ slnka s výhľadom priamo z Pražského hradu alebo si vyrazte večer na prechádzku po Karlovom moste. Praha je tak romantická, že jej atmosféra neklesá ani počas dňa. Známe miesto pre páry je kopec Petřín, kde sa nachádza socha českého spisovateľa Mácha, ktorý je známy svojim romantickým dielom Máj.

10. Manuel Antonio, Kostarika

Malé mestečko v srdci džungle Kostariky s jednými z najkrajších pláži na svete je perfektnou romantickou destináciou. Pobozkaj svoju lásku pri popíjaní typickej kostarickej kávy s 360-stupňovým výhľadom na Tichomorie. Nedotknutý národný park, opaľovanie sa na jednej z mnohých nedotknutých pláží alebo sledovanie opíc v ich prirodzenom prostredí je veľkým lákadlom. Páry si tu môžu dopriať spoločnú masáž či romantickú večeru so sviečkami na pláži. Jednoducho romantika tu dýcha z každej strany.

9. Istanbul, Turecko

Čo môže byť romantickejšie ako skúmanie starobylého mesta s partnerom? Vďaka perfektnej zmesi kultúr je Turecko destinácia plná romantiky. Vášniví ľudia, starobylé ruiny, lahodná kuchyňa, typické dymové vodné fajky, ikonické mešity a romantické trhoviská sú len časť zo všetkých možností, ktoré môžeš v Istanbule s tvojim milovaným zažiť. Popri rieke Bospor sa namočíte do všetkých zvukov a vôní tejto krásnej a historickej metropoly.

8. Boracay, Filipíny

Dokonalé pláže s bielym pieskom, romantické reštaurácie, exotické koktaily, plavba cez kryštálovo čistú vodu, šnorchlovanie s korytnačkami – Boracay je bezkonkurenčne romantická destinácia. Ak obaja milujete pláže, toto je miesto, kde sa dá vychutnať božský pokoj. Prechádzky po pobreží a objavovanie útesov tohto ostrova stoja za to. Prenajmi si s priateľom súkromnú loď a vydajte sa objavovať hlbiny alebo si len tak vychutnávajte výhľad s drinkom v ruke. Romantiku tento čarovný ostrov vytvára v každom okamihu.

7. Cyprus

Nie je žiadnym prekvapením, že Afroditin ostrov sa tiež nachádza na tomto zozname. Pomenovaný je podľa bohyne lásky a o romantiku na tomto ostrove nie je núdza. Niet divu, že si tento ostrov vybrala za svoj domov. Vďaka nekonečným horským cestám, pobrežiu Stredozemného mora a starobylým dedinám sa budeš cítiť akoby ste sa spolu vrátili v čase. Množstvo kaviarní a originálne domáce jedlo určite nevynecháte. Tento malý ostrov je ideálnym miestom pre páry.

6. Santorini, Grécko

Santorini je ako z rozprávky. Farby, vône, teplý vánok, jedlo a architektúra robia z tejto destinácie nezabudnuteľný romantický zážitok. Západy slnka sledované z tohto ostrova patria k top 15 na svete. Ružová a červená obloha v kontraste s bielou a modrou na budovách, ktoré lemujú pobrežie je pohľad, ktorý stojí za to. Santorini sa jednoducho nič nevyrovná.

5. Amalfi Coast, Taliansko

Väčší romantici ako Taliani neexistujú. Všetko od ich jazyka, jedla, bezstarostného postoja až po zmysel pre módu vyžaruje romantiku. Krajina nie je iná. Na svete je len málo miest, kde sú krásne pobrežia, vynikajúca kuchyňa, bezkonkurenčné víno a láska lepšie ako v Taliansku. Ohromujúce pobrežie Amalfi vyráža dych. Vychutnajte si výhľad na more spolu s priateľom a na znak večnej lásky tam zanechajte zámok.

4. Bali, Indonézia 

Jedinečná kombinácia prírodných krás, tropické podnebie a úžasná kultúra robia z Bali romantický turistický cieľ. So svojim najdrahším si tu užiješ nádherné pláže, energický nočný život, malebné hory a kultúru plnú veľkorysosti. Nasadnite spolu na skúter a objavujte čaro ostrova na každej jeho časti. Sledovať západ slnka s koktailom v ruke znie skvele, však? Opičí chrám a miestne obrady sa stanú spomienkou, na ktorú budete celý život spomínať!

3. Dubrovník, Chorvátsko

Jedno z vizuálne najohromujúcejšich miest je Dubrovník, ktorý pre svoju malebnosť môžeš poznať aj vďaka producentom Game of Thrones, ktorý si ho vybrali pre svoje scény. Starodávne pieskovcové budovy a úzke ulice postavené priamo v útese, z ktorých môžeš sledovať akvamarínovú vodu Jadranského mora sa oplatia navštíviť. Západ slnka môžeš so svojím miláčikom sledovať aj priamo z hôr. Jedinečné prechádzky popod staré hradby na tomto ostrove zaručujú romantiku ako vyšitú.

2. Polárna žiara, Island

Otvorené nebo a milióny žiariacich hviezd na ňom. Čo je romantickejšie? No možno ak sa obloha rozžiari v tých najkrajších farbách polárnej žiari. To je priam magické. Spolu so svojou láskou môžeš byť toho svedkom na Islande. Nebeský tanec nad  hlavou, teplý nápoj v ruke a severské ticho nenahradí jednoducho nič.

1. Paríž, Francúzsko

Neexistuje romantickejšie mesto ako takzvané mesto lásky – Paríž. Známe pamiatky ako Eiffelova veža, múzeum Louvre, sladké kaviarne a pekárne sú kombináciou dokonalej romantiky. Architektúra, móda, parky, víno, jedlo… Paríž je dokonalým receptom na romantickú dovolenku!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.