Emocionálni psychopati nenosia na čele nálepku. Práve naopak, rozpoznať ich je veľmi náročne, pretože sa často skrývajú za milé slová a slušné správanie.

Časom však práve ty môžeš vďaka nemu skončiť na svojom psychickom dne. Týchto 10 znamení ti pomôže rozlíšiť, či tvoj partner nie je jedným z nich a zároveň si uvedomíš, že niekedy je lepšie odísť skôr, než je neskoro.

1. Nikdy ťa nenechá vyhrať

Je jedno kvôli čomu sa hádate, stále ma pravdu on. Nezáleží na tom, ako veľmi logické sú tvoje argumenty. Jednoducho ti nedovolí vyhrať. Týmto spôsobom tebou manipuluje a dáva ti najavo, že tvoje názory za nič nestoja.

2. Všetko je tvoja vina

Nedarí sa mu v práci? Je to tvoja vina. Vyhodili ho zo skúšky? Tiež tvoja vina. Ochorela si? Kto iný by za to mohol, ako ty. Všetko zlé, čo sa vám v živote udeje je tak trochu tvoja vina.

3. Využíva tvoju empatiu

Neustále ti hovorí o tom, aké boli jeho ex mrchy? A tebe nenapadne, že o chvíľku takto môže hovoriť aj o tebe? Veď kvôli niečomu s nimi chodiť musel, a zrazu sú najhoršie na svete.

@mood_passion via 📸 @mironovanastasiia tag your love.

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

4. Stále je chorý

Od rána ho bolí chrbát. Včera mal asi teplotu. Režú ho oči alebo ho tlačí na hrudi? Snaží sa získať tvoju neustálu pozornosť a zároveň vynútiť, aby si sa o neho strachovala. Chlap, ktorý ťa miluje, sa bude snažiť zaťažovať ťa svojimi problémami čo najmenej, aby si sa kvôli nemu zbytočne netrápila.

5. Manipuluje

Koľkokrát si sa cítila tak, že si danú vec vôbec nemyslela v tom zmysle, ako si ju on vyložil? Ak máš tento pocit často, je to znamenie toho, že dokáže zmanipulovať všetko, čo mu povieš. A ani nevieš ako a ocitáš sa v situácii, v ktorej si nikdy byť nechcela.

Summer Sale ☀ @BALR. ☀ Get 25% OFF NOW! #balr #lifeofabalr

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

6. Spochybňuje ťa

Ďalší spôsob manipulácie je, že ti vkladá do hlavy pochybnosti, ktoré ťa postupne dovedú k úplnej strate sebadôvery. Dostaneš sa do bodu, kedy nebudeš vedieť, či je tvoja intuícia správna alebo si až prehnane emotívna.

7. Odstrihne ťa od tvojich kamarátov a rodiny

Pretože zatiaľ čo ty máš na očiach ružové okuliare, oni sú tí, ktorí vidia ako sa k tebe správa. A vôbec sa im to nepáči. Snažia sa ti dohovárať a to on nechce. Preto ťa presvedčí o tom, že ich nepotrebuješ, alebo si povymýšľa rôzne argumenty, pre ktoré by si sa s nimi viac stretávať nemala.

8. Strápňuje ťa

A to hlavne na verejnosti. Nevie si odpustiť sprosté vtipy na tvoju osobu. Doberanie si seba navzájom je vo vzťahu úplne normálne, toto je však niečo iné. Zámerne rozoberá pred ostatnými témy, o ktorých vie, že s nimi nie si v pohode. Nemá problém povedať o teba rôzne trápne príhody, ktorými ťa iba zosmiešňuje.

9. Pripomína ti chyby, ktoré si urobila

Istá dávka kritiky je vo vzťahu normálna, ba priam žiaduca. Avšak odtiaľ potiaľ. Každý robíme chyby a pokiaľ sme sa z nich už poučili, je zbytočné ich vyťahovať stále dookola.

10. Rozbije ťa na kúsky

Rozpútal búrku v tvojej mysli. Prinútil ťa uveriť, že nie si dosť dobrá. Stále túžiš po jeho láske, no tá neprichádza a ty hľadáš chyby v sebe. Stratila si svoju sebadôveru a rešpekt voči samej sebe. Musíš vedieť, že to nie je tvoja chyba a odísť skôr, než ťa zničí úplne. Nebude to ľahké ale ver, že hneď ako za ním zabuchneš dvere, uľaví sa ti. A všetko bude už iba lepšie.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.