Vzťah by mal byť o tom, že bude rovnocenný a obaja si budete rovní. Čo ale robiť v prípade, ak tvoj priateľ je sebecký a viac ho zaujíma jeho osoba? Na teba pritom neraz zabúda a spomenie si len vtedy, ak niečo potrebuje. Život s ním určite nie je jednoduchý.

Ak chceš vedieť, či je tvoj partner sebecký, týchto 10 znakov ho prezradí. Sleduj jeho správanie, ktoré dokáže odhaliť aj najmenšie známky bezohľadnosti.

Myslí si, že svet sa točí okolo neho

Vždy chce byť stredobodom pozornosti, chce, aby sa o ňom rozprávalo a aby ho všetci poznali. Môže vykazovať známky narcizmu. Myslí si o sebe, že je najlepší a veľmi ťažko znáša kritiku.

Očakáva od teba podporu

Chce, aby si stála po jeho boku a podporovala ho. Ale ak by si to isté chcela ty od neho, už by si sa nedočkala. Sebecký partner chce vo vzťahu iba dostávať, no nie je ochotný nič dať naspäť.

Chce rozhodovať aj za teba

O všetkom chce rozhodovať on sám, aby to bolo podľa jeho predstáv. Od maličkostí, čo si dáte na večeru, až po destináciu, kam pôjdete na dovolenku. Ak aj niečo povieš, pre neho to nemá veľkú váhu a urobí si to po svojom.

Nedodrží to, čo sľúbi

Veľmi sa na neho nemôžeš spoľahnúť. Ak ti aj niečo sľúbi, väčšinou to nesplní, pretože to nepovažuje za dôležité. A ak z toho nič nemá, rýchlo to vypustí z hlavy a venuje sa niečomu pre neho dôležitejšiemu.

V posteli kašle na tvoje uspokojenie

Milovanie je pre neho o tom, aby sa urobil on. Na tvoje uspokojenie zväčša kašle. Nie že by ťa využíval alebo ťa k niečomu nútil, len nie je trpezlivý, aby ťa priviedol k vrcholu. Po 5 minútach je po všetkom a on sa spokojný otočí na druhú stranu.

Snaží sa zmeniť ťa

Nie si pre neho dosť dobrá a snaží sa zmeniť ťa, aby si sa mu „aspoň trochu vyrovnala“. Až potom sa tebou bude môcť pochváliť aj na verejnosti. Nie je ti čudné, že ťa nechce nikam brať a veľa času trávite len doma?

Namiesto „MY“ hovorí skôr „JA“

Ak sa hovorí o vašej budúcnosti, v jeho slovách nefigurujete vy ako pár, ale len on a to, čo by chcel a po čom túži. Je veľmi ťažké dôjsť k rozumnému riešeniu, pretože kompromisy nie sú nič pre neho. A vôbec ho netrápi, že ty nesúhlasíš s tým, ako sa rozhodne.

Nepripravuje ti žiadne prekvapenia

On od teba očakáva, že ho budeš zahŕňať pozornosťou, no od neho sa žiadneho prekvapenia či prejavu lásky nedočkáš. Možno tak na narodeniny. Veľmi často máš preto pocit, že si nepochopená a nemilovaná.

Je k tebe dobrý, ak z toho niečo má

Niekedy je k tebe predsa len milý a pozorný – v prípade, ak z toho bude mať niečo aj on. Máločo urobí nezištne, rád za svoje správanie dostane nejakú odmenu.

Nezaujíma sa veľmi o teba

Nevie, čo ťa trápi, čo ti robí radosť alebo aké máš plány na najbližšie obdobie. Ak sa to netýka jeho, nevenuje tomu veľkú pozornosť.

Život so sebeckým partnerom nie je vôbec jednoduchý. Buď sa vyzbrojíš dávkou trpezlivosti a porozprávaš sa s ním o tom, že nie si spokojná, alebo sa s ním budeš musieť rozlúčiť. Čo si vyberieš?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.