pexels.com

Občas sa druhých ľudí držíme zubami nechtami len preto, že sa bojíme, čo príde potom. Bojíme sa straty, našich pocitov a samoty. No prítomnosť nesprávnej osoby šťastným ešte nikoho neurobila. Ver mi. Treba vedieť, kedy odísť z boja a tu 10 znamení, ktoré ti napovie o tom, že o váš vzťah už bojuješ zbytočne.

1. Sklamal ťa raz, odpustila si. Sklamal ťa znova, urobí to zas

Všetci sme len ľudia a všetci robíme chyby. Zaslúžime si druhé šance. No tretie, štvrté či desiate sú už veľmi otázne. Ak viem, že som niekoho sklamala a ublížilo mu to, tak sa budem zo všetkým síl snažiť napraviť a danú chybu viac neopakovať. Ak mi však na tom vzťahu veľmi nezáleží, tak len nad tým mávnem ruku, a rovnaké chyby robím dookola. A s takýmto postojom sa vzťah budovať nedá.

2. Tvoj priateľ si nepamätá dôležité dátumy

Okej, každému sa stane, že zabudne na meniny alebo na nejaké to výročie. Opäť, stane sa to raz, dá sa to ospravedlniť. No ak sa to deje permanentne, asi za tým niečo bude. Kým ty sa mesiac dopredu pripravuješ na jeho narodeniny, zbieraš darčeky a pečieš tortu, no on ti sotva napíše (ak vôbec), tak je to horšie než len zlé.

3. Nepočúva, čo mu hovoríš

Keď mu niečo hovoríš, je to ako keby si hrach o stenu hádzala. Nemôžeš sa mu zdôveriť so svojimi obavami, a aj keď tak urobíš a povieš mu, čo ťa znepokojuje, on s tým nič neurobí. Nepočúva ťa a ani mu veľmi nezáleží na tom, čo mu vravíš. Buď je tak veľký egoista, alebo o teba stráca záujem. Ani jedno z toho však nie je príjemné.

4. Je strašne negatívny

Ako by si mohla vystavať pozitívny vzťah na negatívnom základe? Nik nemá rád negatívnych ľudí, ktorí sa neustále na niečo sťažujú. A všetci dobre vieme, že táto energia je nákazlivá a do života ešte nikomu nepriniesla nič dobrého.

5. Ak ho prichytíš, že klame, nestrácaj s ním čas

Kde by sme boli, keby sme sa nemohli spoľahnúť ani na to, čo nám hovorí náš najbližší človek? Ako ti môže osoba, s ktorou zdieľaš svoj život, posteľ a srdce klamať? Nik si nezaslúži takého partnera, ktorý mu klame, pretože v danom vzťahu nebude dôvera a bude od základov zlý a skazený. Nestrácaj čas  s človekom, ktorý si ho nezaslúži.

6. Kričí na teba? Toto trpieť naozaj nemusíš

Už sme (pravdepodobne) všetci dospelí a sebestační. Ani naši rodičia si na náš nedovolia kričať, nie to ešte náš partner. Kričať môže tak po psovi, nie po svojej partnerke. Aj počas hádky by sa mal zachovávať akýsi vzťahový kódex a nezabúdať na to, že človeka stojaceho pred tebou miluješ, a tak mu nechceš ublížiť. Takýto človek sa toho ešte veľa musí naučiť, napríklad aj to ako pokojne komunikovať a vedieť vypočuť druhú stranu.

7. Má až príliš veľa tajomstiev

Keď sa tak nad tým zamyslíš, je veľa vecí, ktoré o ňom nevieš. Jeho minulosť je ti záhadou a ani v prítomností ťa nepúšťa do všetkých oblastí svojho života. Isté tajomstvá vo vzťahu sú prirodzené, no podozrivé to je vtedy, ak sa partner začne správať zvláštne. Často odchádza z domu a ty ani nevieš s kým, alebo čo robí. Vo vzťahu chcú ľudia veci zdieľať, nie ich pred sebou tajiť.

8. Kde sú problémy s dôverou, tam to fungovať nebude

Myslím, že tento bod nepotrebuje obšírny komentár. Ak správanie tvojho partnera v tebe vyvoláva pochybnosti, niečo nie je v poriadku.

9. Nechce sa viazať? Kašli na neho!

Možno ste si dokonale sadli, bavíte sa spolu a dokážete prežiť veľa zaujímavých chvíľ v posteli. No aj tak o vás nemôžeš povedať, že spolu chodíte, pretože nikdy ti nedal nijakú istotu a ty vlastne nevieš na čom si. Aj keď vieš, pretože to tušíš, a ver mi, že ak túžiš po vzťahu, tak by si sa mala poobzerať niekde inde.

10. Nesnaž sa mu vo všetkom vyhovieť, keď odmieta robiť kompromisy

Ako by to vyzeralo, keby si vo všetkom musela ustupovať len ty? Vieš si predstaviť, že sa celý svoj život budeš niekomu prispôsobovať a on ani len nehne prstom, aby niečo zvážil a zmenil svoj názor? Ani ja nie. No ver, že niekde existuje človek, ktorý by to pre teba robil s radosťou.

Zdroj: thetalko.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating