V dnešnej spoločnosti má stále veľmi veľa ľudí nízke sebavedomie a nedokážu prijať sami seba. Majú pocit, že ak by ukázali svoju pravú tvár, ostatní ľudia by ich nemali radi. Našťastie, nie všetci sa tohto „trendu“ držia a dokážu akceptovať svoje silné stránky.

Týchto 10 znakov je jasným príkladom toho, že máš silnú osobnosť a nedopustíš, aby ťa iní ľudia zneužívali. Máš svoj vlastný názor a vždy konáš podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

Si introvert

Introvert neznamená, že si len tichá, hanblivá a utiahnutá. Vieš, čo máš rada a máš vytvorený svoj vlastný svet. V našom staršom článku nájdeš 20 charakteristických znakov, vďaka ktorým zistíš, či si introvertkou aj ty. Rada tráviš čas sama, nepotrebuješ byť celý deň na sociálnych sieťach a radšej sa venuješ niečomu zmysluplnému.

Si úprimná a vďačná

Na nič sa nehráš, a ak sa ti niečo nepáči, dokážeš to povedať nahlas. Nemáš rada pretvárku a úprimnosť je pre teba veľmi dôležitá. Taktiež si vďačná za všetky maličkosti, ktoré ťa počas dňa postretnú. Uvedomuješ si, že nie všetci musia mať také šťastie ako máš ty.

Zaujímaš sa o svet

Nie je ti ľahostajné to, v akom prostredí žiješ. Zaujímaš sa o životné prostredie, snažíš sa žiť uvedomelo, neplytváš a zbytočne ani neutrácaš peniaze. Taktiež sa zaujímaš aj o svojich blízkych ľudí, ktorým vždy rada ochotne pomôžeš a poradíš, ak o to stoja.

Vieš dopriať iným a tešíš sa z ich úspechu

Tešíš sa zo svojho vlastného úspechu, no vieš to dopriať aj iným ľuďom. Nezávidíš im, ale raduješ sa s nimi. Táto vlastnosť chýba mnohým ľuďom a ide o neklamný znak toho, že máš naozaj silnú osobnosť.

Neberieš sa príliš vážne

Čo bolo, bolo, dôležitejšie je to, čo je teraz. Nežiješ v minulosti, ale snažíš sa užívať si každý jeden deň naplno. Ak sa ti niečo nepodarí, mávneš rukou a neberieš to príliš vážne. Veď zajtra bude lepšie. Taktiež ti je jedno, čo si o tebe myslia iní, ich názor ťa neposúva dopredu (iba ak by išlo o konštruktívnu kritiku). Máš zdravé sebavedomie a vieš, čo je pre teba najlepšie.

Máš rada svoj stereotyp a zvyky

Mnohí ľudia by povedali, že tvoj život je nudný len preto, že sa venuješ rovnakým veciam. Máš rada, ak je tvoj život zorganizovaný a usporiadaný. Sú určité stereotypy a zvyky, bez ktorých si svoje fungovanie nedokážeš predstaviť a na tom nie je nič zlé.

Uprednostňuješ kvalitu pred kvantitou

Radšej dlhšie a zmysluplné rozhovory namiesto zbytočných small talkov o tom, aké je počasie. Radšej zopár skutočných priateľov, než desiatky falošných a toxických. Uprednostníš pár kúskov kvalitného oblečenia pred plnou skriňou výpredajových vecí na jedno použitie. Jednoducho, kvalita je pre teba dôležitejšia, než kvantita.

Máš dobré komunikačné zručnosti

Si veľmi dobrou poslucháčkou, a ak má niekto problém, príde za tebou, pretože vie, že mu poradíš. Nerobí ti problém nadviazať kontakt s kýmkoľvek a táto vlastnosť ti veľmi pomáha nielen v osobnom, ale aj pracovnom živote.

Nerada v sebe dusíš negativitu a nenávisť

Silná osobnosť nemá rada negativitu, faloš a nenávisť. Takéto pocity v sebe nedusíš, ale konflikty si radšej hneď vydiskutuješ. Snažíš sa myslieť pozitívne a byť optimistická. Taktiež sa nerada obklopuješ ľuďmi, ktorí sú večnými pesimistami a vo všetkom vidia len to najhoršie.

Si ambiciózna a učíš sa zo svojich chýb

Vieš, čo chceš v živote dosiahnuť a snažíš sa až dovtedy, kým to nedosiahneš. Zlyhania sa neobávaš, pretože vieš, že najlepšie sa naučíš na vlastných chybách. Ak sa tak stane, poučíš sa a pokračuješ ďalej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.