V priebehu života nám cestu skríži mnoho ľudí. Niektorí ju len tak obídu, niektorí sa trochu pozastavia a niektorí s nami po nej zostanú kráčať. Ak aj ty máš človeka, za ktorého by si dala ruku do ohňa, patríš medzi šťastlivcov. Predstavím ti 10 znakov, že tvoje priateľstvo stojí za veľa:

  1. Stále sa máte o čom baviť – či už sa s ňou vidíš každý deň, alebo sa stretnete raz za mesiac stále máte čo rozoberať. Zaujíma sa o teba a o to, čo robíš, čo sa ti prihodilo za posledné dni, ako sa ti darí v škole alebo v práci a či je doma všetko ok. Vaše debaty sú konštruktívne a robia z teba lepšieho človeka.
  1. Neohovára ťa – každá z nás mala/má „kamošku“, ktorá sa rada o tebe baví – ale bez teba. Takýto typ osoby vo svojom živote mať nechceš. Spoznáš ju podľa toho, ako sa vyjadruje o ostatných kamarátkach, keď je v tvojej prítomnosti.
  1. Je lojálna – dohodli ste si pohodový, piatkový večer v meste pri vínku, keď ju zrazu niekto zavolá na party. Správna priateľka dodrží svoje slovo a ostane s tebou. A nie preto, že by musela !
  1. Je k tebe úprimná – aj keď to bolí. Nebude ti mazať med okolo úst, pokiaľ vidí, že si ťa tvoj frajer nezaslúži, tak ti to na rovinu povie.
  1. Môže s tebou nesúhlasiť – ale nijak to neovplyvní vaše priateľstvo. Je normálne, že máte rozličné názory, nebudete sa pre to zbytočne hádať.

  1. Pomáha ti rozvíjať sa – snaží sa ťa podporiť v tvojom novom pláne. Nech už je to čokoľvek, môžeš sa na ňu obrátiť s každou prosbou o pomoc.
  1. Nesnaží sa ťa zmeniť – aj keď máte odlišný vkus na oblečenie, chlapov, hudbu či filmy nesnaží sa ti nanútiť jej štýl. Vie, aká si a presne takú ťa rešpektuje.
  1. Praje ti úspech – a hlavné nezávidí. Teší sa z toho, keď sa ti darí.
  1. Nežiarli na teba – a nesnaží sa ťa obmedzovať. Úplne rozumie, že chceš tráviť čas aj s inými ľuďmi a so svojím frajerom.
  1. Veľa sa spolu smejete – posielate si vtipné GIFy na messengeri, označujete sa na primitívnych obrázkoch z 9gagu, a keď sa stretnete jednoducho sa bavíte. Máte svoj osobitný druh humoru, ktorému rozumiete len vy dve.

Hovorí sa, že priatelia sú rodina ktorú si vyberáme. Daj si záležať na ľuďoch , ktorých sa rozhodneš pustiť si do života a pokús sa byť pre nich dobrou priateľkou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.