Unsplash/Brooke Cagle

Nie všetci ľudia, ktorých si pustíš do tvojho života, to s tebou musia myslieť vážne. Nehovoríme iba o láske a nevydarených vzťahoch, ale aj o priateľoch, ktorí sú v skutočnosti falošní a len sa tvária, že sú na tvojej strane.

Ak zistíš, že máš takýchto ľudí po svojom boku, môže ťa to raniť ešte viac ako zlomené srdce, pretože si im plne dôverovala, myslela si si, že sa na nich môžeš spoľahnúť a zverovala si sa im s vecami, ktoré si pred nikým iným nespomenula. A zrazu ti bodli nôž do chrbta.

Aby si takémuto sklamaniu predišla, nepravých kamarátov môžeš jednoducho aj rozoznať. Stačí si lepšie všímať to, čo hovoria a ako sa s k tebe správajú. My ti v tom chceme pomôcť, preto sme spísali zoznam znakov falošných priateľov. Takto ľahko odhalíš, či si nechováš hada na prsiach.

Ako sa správajú falošní priatelia?

1. Dávajú ti podmienky, za ktorých sa s tebou budú priateliť. Musíš si kupovať určité veci, zarábať vyššiu sumu peňazí, chodiť s nimi na miesta, ktoré oni vyberú a podobne. Pravé priateľstvo by nemalo byť ničím podmienené.

2. Ozvú sa len vtedy, keď niečo potrebujú. Ty si vždy tou, ktorá napíše ako prvá a ktorá iniciuje všetky stretnutia.

3. Nezaujímajú sa o to, čo sa odohráva v tvojom živote, ale ty tu pre nich musíš byť vždy, keď sa potrebujú vyrozprávať alebo posťažovať. Stala sa z teba bútľavá vŕba, ktorá sa ale nemá komu zdôveriť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife