miesta na Slovensku
Instagram/thisisslovakia, Instagram/segi_s

Aj na Slovensku máme veľa krásnych miest, za ktorými sa oplatí cestovať. Nemusíš ísť do zahraničia na to, aby si zažila neopakovateľnú dovolenku. Stačí ti navštíviť tieto zabudnuté (a v mnohých prípadoch neznáme) miesta.

Nezabudni so sebou zobrať kamarátky či priateľa alebo rovno celú partiu. Dnes je nevyhnutnosťou, aby si so sebou mala niekoho, kto bude všetky zážitky prežívať spolu s tebou.

Urobte si fotky, ktoré budú v budúcnosti slúžiť ako nostalgické spomienky na časy, kedy vám nič nechýbalo a všetko, čo ste chceli, ste mali okolo seba.

Miléniový kríž neďaleko Senice pri obci Rybky

Táto pamiatka je jedinečná tým, že sa považuje za najvyšší kríž na Slovensku. Ide o 27 metrov vysokú konštrukciu z dreva, ktorú rozhodne musíš navštíviť.

Malachovské skalky pri Banskej Bystrici

Skalky sa nachádzajú v okrese Banská Bystrica, neďaleko Malachova. Územie, na ktorom sa táto pamiatka nachádza, je chránené, a preto si dávaj pozor, aby si tam nič nezbierala a ani netrhala.

Gudrónové jamy na Horehroní

Ak si o týchto jamách doteraz nepočula, nie si jediná. Hoci sú unikátne a na pohľad krásne, nie sú vyhľadávanou turistickou atrakciou. Mnoho ľudí o nich nevie, preto tam stretneš minimum návštevníkov. Ide o ideálny výlet práve vtedy, keď netúžiš po spoločnosti.

Asfaltový lom neďaleko Žiliny

Asfaltový lom alebo skôr jazero (pretože bol zatopený) je prekrásnym miestom na romantickú prechádzku. Dokonale si oddýchneš, spoznáš niečo nové a pokocháš sa našou nádhernou prírodou.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie