godandman.com

Nedávať najavo svoje emócie.  Robíme to všetky, ty, ja, kamoška, suseda…

Vo svete, ktorý nás učí byť silnými a neochvejnými  za každú cenu, sme sa naučili skutočnosť, že prejaviť svoje city je slabé a trápne.  A tak všetky robíme to najlepšie čo vieme, posúvame svoje city, čo najhlbšie do svojho vnútra.

Ale ako je samozrejme, všetky potláčané emócie sa raz za čas musia objaviť.  Tu je 10 vecí, ktorým sa venujeme, keď potláčame svoje  city.

zdroj: pexels.com

Staráme sa o všetkých, len nie o seba.

Je jednoduchšie zaoberať sa tým, čo cítia ostatní, ako tým, čo cítime my.  Trávime čas riešením emocionálnymi krízami našimi blízkymi.   Ale v skutočnosti sa len vyhýbame tým svojim.

Zmizneme zo života ostatných na dlhý čas

V každom raz za čas evokujú emócie, ktoré môžu byť negatívne, ktoré nami manipulujú. A tak isto každá z nás potrebuje čas na oddych od danej osoby.

Nepretržite zaneprázdnené

Pozná to každá z nás. Máme veľa vecí, ktoré potrebujeme spraviť.  Najideálnejšie hneď teraz, ale toto všetko zapríčiňuje, že nás emócie nevedia „dohnať“, a teda sú stále schované v nás.

„Som v poriadku.“

Aj toto poznáme. Na obyčajnú otázku „ Si v poriadku?“  máme chuť povedať všetko, čo nás trápi, ale len sa usmejeme a povieme tú jednu jedinú odpoveď, na ktorú sme si zvykli.

zdroj: unsplash.com

Rozvíjanie iracionálnych úzkostí

Emócie, ale aj tak vyplávajú najavo.  Všetky poznáme osobu, ktorá si myslí, že každý druhý týždeň  má inú smrteľnú chorobu a táto osoba práve nie je tá najcitlivejšia zo všetkých našich priateľov.

Všetko pozitívne

Náš najhorší strach spočíva v tom, že sa nás priatelia spýtajú, ako nás zasiahla negatívna udalosť, ktorá sa v našich životoch udial, s očakávaním, že vymenujeme všetky negatívne pripomienky, ale my sa zas len usmeje a povieme, všetko pozitívne, čo sme si z toho zobrali.

Naplánovanie všetkého vo veľkom predstihu

Radi máme kontrolu úplne nad všetkým v našom živote, pretože  sa cítime pohodlne a spokojne, keď vieme, čo môžeme očakávať. Robiť niečo spontánne a nechávať si otvorené zadné dvierka? NIE, ĎAKUJEM.

zdroj: unsplash.com

Randenie s niekým, kto nie je pre nás ten pravý

Ak nikdy neoznámime niekomu, že on nie je ten náš princ na bielom koni, tak budeme riskovať, že sa s ním emocionálne spojíme.  Ak sa môžeme vyhnúť  emocionálnej intimite s ostatnými, môžeme sa  vyhnúť aj  v tej v nás a to už je dvojitá výhra.

Obrátenie všetkého na vtip

Svoju bolesť  dokážeme otočiť na zábavu. Najideálnejšie, keď si môžeme robiť srandu z niekoho iného.

Prezentovanie sa vo vonkajšom prostredí

Neexistuje žiadna taká vec, ktorá by nebola osobná.  Dokonca aj psychopati majú svoje emócie. Znamená to, že aj za extrémne tvrdým sklom, ktoré je ukryté v hlboko v nás je miesto, kde sa ukrývajú naše emócie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife