Ak sa nachádzate v stresovom období, či už v súkromí, alebo v práci, nepoddávajte sa situácii, ale snažte sa naopak spraviť opatrenia, ktoré posilnia ako vaše telo, tak aj myseľ. Pomôže vám napríklad:

Joga

Čo získaš cvičením jogy? Posilníš si svalstvo, zvýšiš flexibilitu, zlepšíš držanie tela, spevníš si kosti, podporíš krvný obeh, zvýšiš imunitu, zlepšíš náladu, skvalitníš si spánok a budeš sa vedieť lepšie sústrediť na iné veci.

Joga oprava

unsplash.com

Aromaterapia

Viete, že medzi aromaterapiu sa zaraďujú aj klasické parfémy? Vôňa má za úlohu harmonizovať myseľ a navodiť vám správnu náladu. Preto cez deň využívajte svoju obľúbenú voňavku a večer skúste napríklad pridať pár kvapiek éterického oleja do aromalampy, kúpeľa, alebo telového oleja. Po stresovom dni sa budete cítiť ako znovuzrodený. Neviete po akom olejčeku siahnuť? Vyskúšajte napríklad citrusový pre energiu, ľevandulový pre upokojenie a pri bolestiach hlavy, alebo santal pre navodenie romantickej atmosféry.

Afrodiziaká

Chcete si spraviť so svojou polovičkou pekný večer? Skúste využiť aj moc niektorých jedál, ktoré sa zaraďujú medzi afrodiziaká: ustrice, med, avokádo, čokoláda, chilli, granátové jablko, melón a čo si budeme hovoriť – dobré víno je najlepšie afrodiziakum (hoci sa do tejto kategórie nezaraďuje).

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Olejová kúra

Určite ste už počuli o „Oil pulling“, alebo očistnej kúre, pri ktorej prevaľujete olej v ústnej dutine tak, aby sa vám dostal ako pod jazyk, tak aj medzi zuby. Na túto olejovú kúru je najlepší kokosový, alebo sezamový olej. Začať by ste mali s 5 minútami a neskôr by ste mali vydržať až 20 minút. S kúrou si zlepšíte imunitu, posilníte zuby, zacelíte zubné kazy, zahojíte ďasná, vaše zuby bude belšie, dych sviežejší, zbavíte sa bolestí hlavy a celkovo prečistíte organizmus.

Dobrovoľníctvo

Viete, že ľudia, ktorí nezištne pomáhajú druhým, majú menej depresií, lepšiu náladu, vyššie sebavedomie a pocit väčšieho zmyslu zo života? Tak dobre, po týchto bodoch tá pomoc nebude až tak nezištná, bude možno pre váš lepší pocit, ale to si navzájom všetci prepáčime 🙂

Nádych-výdych

Toto cvičenie môžeš robiť kdekoľvek a kedykoľvek, ide o jednoduché dýchanie zhlboka, pričom sa nesústredíte na nič iné, iba na hlboký nádych a to, ako vám vzduch napĺňa pľúca a rozťahuje bránicu – v tomto okamihu si predstavujte napríklad slnečné lúče a energiu, ktorú vdychujete do tela. Následne zadržte na chvíľku dych a pomaly začnite vydychovať – výdych venujte zbavovaniu sa negatívnej energie.

Protizápalové jedlá

V stresovom období siahnite po zázvore, ľanových semienkach, mandliach, lososovi, listovej zelenine alebo kurkume.

Prechádzka

Ľudia, ktorí chodievajú na pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu posilňujú svoje kosti, stabilizujú krvný tlak, udržujú si prirodzenú váhu, znižujú riziko srdcovo-cievnych ochorení a majú celkovo pozitívnejšiu a pevnejšiu myseľ.

Mysli

Čím viac toho vieš, tým viac dávaš význam tvojmu životu. Tým, že budeš hľadať nové zážitky a objavovať nové veci, získaš väčšiu sebadôveru a zvýšiš svoj potenciál na dosiahnutie stanovených cieľov. Využi možnosti internetu a namiesto sociálnych sietí skús nahliadnuť napríklad do online kurzov zdarma, alebo si zahraj na internete piškôrky. Pozitívne účinky majú aj hry na herných konzolách (ak to samozrejme nepreháňame s časom), ale nie je nič lepšie ako chytiť spoločenskú hru a zahrať sa s priateľmi, alebo prečítať si dobrú knihu. Ak chceš inšpiráciu – Steve Jobs navštevoval napríklad kurzy kaligrafie.

Feng shui

Prostredie v ktorom prebývate, vás ovplyvňuje na psychickej a emocionálnej úrovni. Možno si to ani neuvedomujete, ale zmena farby stien, alebo správny obraz dokážu dodať nielen energiu, ale aj zlepšiť pohľad na život. Ak sa cítite „divne“, alebo sa vám často dejú rovnako nedobré veci, skúste siahnuť po knihe o Feng shui a možno zistíte, že stačí presunúť zrkadlo, alebo odstrániť niektorý predmet z vašej domácnosti a veci hneď dostanú lepší spád. Feng shui dokáže vyliečiť množstvo vecí od hádok v domácnosti, zlepšenie sexuálnej energie, až po dosahovanie lepších výsledkov v práci – a to stojí za pokus, čo poviete?

Komentáre