Nebuď naivná a odhaľ ho skôr, než ťa stihne využiť.

1.“Kiežby som ťa stretol skôr.“

Znie to dokonalo však? Až tak, že ťa to núti zapochybovať o tom, čo pre neho znamenali všetky minulé vzťahy. A aj napriek tomu akokoľvek úžasná môžeš byť, počuť túto vetu od muža, s ktorým sa sotva poznáš v tebe musí vyvolávať otázky. No my ženy bývame občas naivné a tak uveríme všetkému, čomu veriť chceme. A muži to veľmi dobre vedia.

2. „Nikdy som nikoho tak veľmi neľúbil.“

Dá sa ľúbiť viac a menej? Čím sa potom láska meria? Ak už raz človek naozaj ľúbi, tak ľúbi celým srdcom. Neexistuje nič také, ako stupne lásky. Buď tam je alebo nie. Verím, že ak počuješ túto vetu na svoju adresu, môže ti to privodiť motýliky v bruchu a pocit, že si výnimočná. Minimálne výnimočnejšia ako všetky jeho ex. No maj na pamäti, že to isté mohol hovoriť (a pravdepodobne tak aj robil) všetkým svojím ex, pričom ich asi skutočne neľúbil. Nenechaj sa oklamať.

Venice with you @tbendina

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

3. „Sme len my dvaja.“

Intimita sa jednoznačne buduje vo dvojici. Je pochopiteľné, že občas chcete byť len vy dvaja. Ale ak máš niekoho naozaj rád a plánuješ s ním budúcnosť, s radosťou ho predstavíš rodine a priateľom a rovnako tak sa budeš chcieť zoznámiť s tou jeho. Daj si pozor na to, či sa nesnaží váš vzťah utajiť a skryť to za slová o „vás dvoch a vašom svete“. Navrhni mu, že na nasledujúce stretnutie sa zoznámi s tvojou najlepšou kamarátkou a sleduj jeho reakcie.

4. „Je to na tebe.“

Správny muž, ktorý má záujem o váš vzťah, vie čo chce. Ak sa chystáte niekam na výlet, presne vie, kam ťa vezme, kde sa najete a kde prespíte. Plánuje, pretože ťa chce potešiť. Samozrejme, opýta sa ťa na názor a bude ho brať do úvahy, no v hlave má pre vás vymyslený program. Keď vidíš, že tvoj chlap necháva všetko na teba, môže to značiť apatiu a nezáujem.

5. „Rande doma na gauči sú najlepšie“

Kto by nemiloval rande v pohodlí domova? Prehlbuje to intimitu a je to extrémne pohodlné. No chlap, ktorý si je vedomý toho, koho vedľa seba má, ťa bude chcieť ukázať svetu. A nie len to. Bude ťa chcieť rozmaznávať. Ukázať ti miesta, ktoré by si mala vedieť. Zobrať ťa na večeru, či na výlet. Bude s tebou chcieť spoznávať nové veci a ukazovať sa aj na verejnosti v tvojej prítomnosti.

@alexandrarepa by @tanyafake #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

6. „Nebavme sa  minulosti.“

Na rozhovor o minulosti musí nastať správny čas. Zo začiatku je na to priskoro, no časom sa môže naskytnúť otázka, aké vzťahy mal tvoj chlap za sebou. Pokiaľ je to človek, ktorý to s tebou myslí vážne, nebude mať problém porozprávať ti o jeho minulých vzťahoch. Vyhýbanie sa tejto téme môže značiť napríklad aj to, že svoje veci ešte doriešené nemá. A ty predsa nechceš byť len náhradou za jeho ex.

7. „Ber to s ľahkosťou, veď netreba plánovať.“

Všimni si jeho reakciu vždy, keď spomenieš vašu budúcnosť. Zapája sa do rozhovoru a rozvíja túto tému, alebo mu nabehne husia koža a tvári sa, že nič nepočul? Ak si vo vzťahu s niekým, koho miluješ, je prirodzené, že s ním plánuješ budúcnosť. Ak ťa však chce len využiť, a nevidí ťa ako svoju potenciálnu partnerku do života, utekaj kade-ľahšie. Takéto zaobchádzanie si nezaslúžia žiadna z nás.

8. „Prepáč, ale dnes to nestihnem, no vynahradím ti to.“

Občas je za tým skutočne vážny dôvod a muž to myslí presne tak, ako to povie. No neospravedlňuj ho, ak to robí na dennom poriadku. Sklamanie bolí, a to hlavne do človeka, ktorého máš rada a na ktorého si sa tešila. Muž, ktorý ruší vaše stretnutia musí rátať s tým, že ťa raní. A ak mu nevadí tvoje sklamanie, nebude mu vadiť ani tvoja strata.

9. „Potrebujem priestor.“

Samozrejme, každý ho potrebuje. No ten povestný „priestor“, ktorý príde až po čase, kedy od teba dostal to, čo chcel, svedčí o niečom inom. V jednej vete sa skrýva ochladnutie. Skrýva sa v nej snaha opustiť ťa. Za priestor sa skrýva len zbabelec, ktorý nedokáže na rovinu povedať, že pravdepodobne ťa už nechce a našiel si niekoho nového, pre neho lepšieho, komu svoj čas s radosťou venuje tak, ako ho na začiatku venoval aj tebe.

10. „Nikdy som ti nič nesľuboval.“

Sebavedomá veta, ktorou sa ťa bude snažiť presvedčiť, že ty si tá hlúpa, ktorá od neho očakávala niečo, čo ti nikdy nesľúbil. Aj keď jeho správanie nasvedčovalo o opaku. Ľudia by sa mali naučiť, že svojím správaním toho povedia viac, ako rečami. A ak sa niekto správa prívetivo a ukazuje ti náklonnosť, vynakladá úsilie a trávi s tebou čas, je prirodzené, že od neho postupne začneš očakávať vzťah. Človek, ktorý toto vysloví na teba neberie žiaden ohľad. Nezáleží mu na tom, ako sa cítiš a že ti ublížil. Preto buď rada, že si sa ho zbavila.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.