unsplash.com

Je úplne bežné, že sa vo vzťahu z času na čas vyskytnú problémy. A množstvo ľudí má tendenciu vinu hádzať v prvom rade na svojho partnera.

Samozrejme, väčšinou môžu za problémy vo vzťahu obaja, no ak chceš urobiť zmenu musíš začať od seba. Preto nie je na škodu občas si vstúpiť do svedomia, a pozrieť sa na to, čo robíš zle. Tu je 10 vecí, ktorých by sa mali ženy vo vzťahu vyvarovať.

1. Nerozprávaj o iných mužoch

Nie je nič neprirodzené na tom, keď sa ti zapáči muž, ktorý prešiel okolo. Aj tvoj partner sa občas obzrie za inou. Iná situácia však nastáva, keď o tom, že sa ti páči niekto iný začneš hovoriť svojmu partnerovi. Len si predstav, ako by si s cítila, keby ti toto robil on. Zatriaslo by to so sebavedomím asi každého.

2. Neohováraj iné ženy

Skutočná žena ostatné neohovára, ale motivuje a pomáha im. Ak máš potrebu hanlivo sa vyjadrovať o ženách, ktoré poznáš, niečo nie je v poriadku. A to niečo, je tvoje sebavedomie, ktoré je na bode, kedy sa snaží zvýšiť svoju úroveň tým, že poníži niekoho iného. Nie je to zaujímavé ani príťažlivé.

3. Neospravedlňuj sa za všetko

Ak si urobila chybu, je potrebné vedieť si ju priznať a povedať prepáč. No ospravedlňovať sa za to, že si jeden deň neupratala, nedala si make-up, alebo si neumyla vlasy je viac než zbytočné. Nauč sa hovoriť prepáč len vtedy, ak si naozaj urobila chybu alebo niekomu ublížila.

4. Prestaň obmedzovať svojho partnera

A daj mu priestor aj pre seba. Najväčšou chybou, ktorú môžeš urobiť je, že mu doslova nedovolíš slobodne dýchať. Je krásne, že sa máte radi, ale akokoľvek veľmi sa milujete, každý potrebuje byť občas sám.

5. Neodstrihni od seba priateľov

Aj ty potrebuješ čas len pre seba. Neurob tú chybu, ktorú robí mnoho žien, keď si nájde priateľa. Nezanedbávaj svoje kamarátky, pretože ony tu boli, kým si ešte nikoho nemala, stáli pri tebe a podporovali ťa v každej situácii.

6. Nepíš si s inými ľuďmi, keď si práve s partnerom

Ak chceš dať svojmu partnerovi najavo, že ťa nezaujíma a nevážiš si to, že ste spolu, pokojne si celý čas ťukaj do telefónu. No to isté môžeš robiť aj doma a bez neho. Samozrejme, odpísať na jednu dve správy, ktoré si to v aktuálnej situácii vyžadujú, pochopí každý. No permanentné esemeskovanie s niekým iným v prítomnosti partnera sa absolútne nehodí.

7. Nehovor o svojom ex

Predpokladám, že základy rozhovor o vašej minulosti už máte za sebou. Na čo to teda zbytočne vyťahovať a rozmazávať celé od znovu? Tvoj ex je uzavretá kapitola (teda aspoň by mala byť). Vykašli sa na neho a sústreď sa radšej na súčasného partnera. Nikto nechce počúvať o tom, aký bol bývalý či bývalá jeho partnera.

8. Neignoruj ho

Či už pri skutočnej konverzácii alebo na internete. Nie je nič príjemné, keď vidíš, ako tvoj partner na teba kašle. Snaž sa vždy počúvať, čo ti hovorí a podať mu na to nejakú spätnú reakciu. Vo vzťahu ste predsa preto, aby ste sa navzájom vypočuli, potešili a vedeli sa podporiť.

9. Neflirtuj s inými

Toto si myslím, že netreba ani pripomínať. Malo by to byť samozrejmosťou pre každého, kto sa rozhodol vstúpiť do vzťahu. Vyzývavé správanie v prítomnosti iných mužov je neprípustné. Ani keď sa snažíš, aby tvoj priateľ žiarlil.

10. Neber ho ako samozrejmosť

Chyba, ktorej sa po čase dopúšťa množstvo ľudí vo vzťahu. Neplatí to len pre ženy, ale ja pre mužov. Nezabúdaj, že všetko, čo pre teba partner robí, robiť nemusí. Láskavosti, neha, starostlivosť, na to všetko, sme si časom zvykli a neoceňujeme to tak, ako by sme mali. Preto najlepšie hneď teraz poďakuj svojmu partnerovi za všetko, čo pre teba robí. Nech vie, že ho neberieš len ako samozrejmosť.

 

Zdroj: powerofpositivity.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating