Víkend je pred dverami a s ním kopec cenného času, ktorý môžeme využiť podľa svojich predstáv. Úspešní ľudia však vedia, ako z neho dostať maximum. Uč sa od tých najlepších!

Tajomstvo tkvie v organizácii a plánovaní. Úspešní ľudia vedia, aký dôležitý je víkend pre načerpanie síl do ďalších výziev. Tesne pred víkendom, keď iní poľavujú, naopak poriadne zaberú, aby stihli všetky povinnosti a mohli si voľný čas užiť naplno.

Čo presne teda šikovnejší robia, aby mohli čo najlepšie zužitkovať nepracovné dni?

Plánujú vopred

Mnohí smart ľudia plánujú svoje víkendové aktivity v predstihu, aby ich nelákalo víkend len tak premárniť. Je preto vhodné booknuť si ubytovanie, spraviť si rezerváciu v reštaurácii, fitku alebo dohodnúť aktivity s priateľmi. Ideálne je mať premyslený plán, no zároveň dostatočnú flexibilitu kedykoľvek ho zmeniť.

Nastavia si hranice

Úspešní ľudia si stanovia pravidlá pre firemnú komunikáciu a oboznámia s nimi aj svojich kolegov. Je totiž dôležité vypnúť a so šéfom za pätami to nepôjde. Ak to tvoj šéf nechápe a stále ti volá počas nedeľňajších raňajok, pokús sa vysvetliť mu to. Stále totiž nie sme roboti :).

zdroj: Photo by Andre Furtado from Pexels
zdroj: Photo by rawpixel.com from Pexels

Odpoja sa

Týka sa to aj technológií celkovo, pretože je dôležité vyhradiť si čas kompletne bez nich. Iná cesta ti môže privodiť psychické či iné zdravotné problémy. Aspoň na niekoľko hodín preto odlož notebook a smartfón a uži si čas inak. Pozeranie do modrého svetla obrazovky nie je zmyslom tvojho života.

Trávia čas s blízkymi

Toto ti hádam ani netreba hovoriť. Kedy inokedy je ten najlepší čas na rodinné a priateľské stretnutia, keď nie cez víkend? Zavolaj priateľom, či sú cez víkend voľní a dopraj si trochu socializácie. Uvidíš, aké osviežujúce to bude po týždni strávenom v spoločnosti kolegov.

Plánujú výlety

Aj za dva dni sa dá stihnúť úžasný výlet a objaviť doteraz nepoznané. Na chatu v horách, lyžovačku či spoznávanie niektorej z blízkych európskych metropol, je vždy správny čas. Takýto výlet je navyše ekonomicky prijateľnejší, než týždňová dovolenka.

Zdroj: startitup.sk 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.