Úspech znamená pre rôznych ľudí odlišné veci. Bez ohľadu na to si vždy vyžaduje tvrdú prácu a odhodlanie. Nepríde k tebe len tak. A my, ženy, sme toho dôkazom. Toto sú návyky, ktoré majú úspešné ženy vo svojom živote.

Vzdelávajú sa

Vedomosť je moc. To neznamená spoliehať sa len na tie zo školy, ale reálne životné vedomosti. Ženy, ktoré uspeli si svoje rozširujú v mnohých oblastiach – od kultúry až po ekonómiu. Čím viac toho vieš, tým lepšie to môžeš využiť na splnenie svojich snov.

Stanovujú si ciele

Svoje ciele chcú dosiahnúť bez toho, či sú malé alebo veľké. Samozrejme, začínajú s tými malými aby sa postupne dopracovali tam, kam chcú. Nastaviť si cieľ vopred je to, čo ťa k nemu aj dostane.

Sú organizované

Mať veci pod kontrolou je na nezaplatenie. Vedieť, čo je v daný deň na pláne vopred ťa prinúti to aj splniť. Organizovanosť je na mieste, pretože zmätok v úlohách nepomáha k ich splneniu.

Majú podporu

Aj tie najsilnejšie ženy potrebujú rameno, o ktoré sa môžu oprieť, keď si potrebujú vydýchnuť alebo počuť slová podpory. Rodina a priatelia pomáhajú prekonať stres z práce.

Režim je základ

Prácu od zábavy treba oddeliť. Je dôležité určiť si čas, kedy počas dňa končí práca a začína reálny čas na oddych alebo iné aktivity. Nastaviť si rozvrh dňa veľmi pomáha. Práca – obed – práca – telocvičňa – čas na rodinu – spánok – … rozvrh pomáha v organizovanosti a zároveň k tomu, aby si sa z úloh nezbláznila.

Zlepšujú sa

Aj keď zlyhajú, idú ďalej. Zlyhanie je predsa súčasť rastu, pretože sa treba poučiť z chýb, ktoré nastali. A ide sa ďalej.

Robia si čas iba pre seba

Aj workoholici potrebujú čas pre seba. Bez relaxu sa raz z toho všetkého stresu rozsypú. Joga, meditácia, posilka, kreslenie, či obyčajná prechádzka pomáha prevetrať hlavu.

Neporovnávajú sa

Namiesto toho, vidieť v každej žene svoju konkurenciu, berú ich ako potencionálne priateľky a partnerky. Úspešná žena pozná svoju hodnotu a nepotrebuje sa s nikým porovnávať. Radšej z tých ostatných vyťaží to najlepšie čo ponúkajú. Či už niekoho, s kým si večer môže dať drink alebo ženu, od ktorej sa toho ešte čosi môže naučiť.

Pomáhajú iným

Tím toho dosiahne viac ako jednotlivec a to úspešná žena dobre vie. K pomoci potrebuješ aj iné ruky. Preto pomáhaj a podporuj každého, koho môžeš, pretože nevieš, ako ti to raz môže oplatiť.

Usmievajú sa aj v zlých časoch

Nie každý deň je skvelý a nie vždy sa darí. Ale udržať si pozitívny postoj je nutné, pretože zdravé myslenie je kľúčom k úspechu.

 

Zdroj: powerofpositivity.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.