Podľa týchto znakov jednoducho spoznáš, či je tvoj potenciálny partner, s ktorým sa stretávaš, pripravený na vážny vzťah. Tieto veci totiž zaručia, že je vyspelý a nemá potrebu sa stále správať ako „Peter Pan“, ktorý nikdy nechce dospieť.

 1. Rešpektuje ťa – má pred tebou úctu a nerobí veci, ktoré sa ti nepáčia. Snaží sa ťa rešpektovať a nerobiť veci bez tvojho vedomia.
 2. Chápe, že máš iné názory – nevnucuje ti svoje názory nasilu, ale ani ťa za tie tvoje nezhadzuje a nerobí si z teba žarty. Rozumie, že aj vo vzťahu môžu mať dvaja ľudia rozdielne postoje.
  zdroj: Photo by Joanna Nix on Unsplash
 3. Vie s tebou tráviť kvalitný čas – keď ste spolu, tak sa vie sústrediť len na teba, nemá potrebu sa dívať na telefón a aktívne ti robí spoločnosť.
 4. Myslí na budúcnosť – vie sa porozprávať o dlhodobejších plánoch, neberie ťa iba ako zábavu a zaujíma sa o teba. Zahŕňa ťa do svojho života a počíta s tebou.
 5. Keby na to prišlo, niektoré vecí by vedel obmedziť – ak má záujem o vážny vzťah, vie obmedziť veci, ktoré by ti prekážali. Nie úplne zrušiť, no snažiť sa prísť ku kompromisu. Takéto správanie by malo byť základ.
 6. Bývalé priateľky sú pre neho minulosť a nič neznamenajú – nemá potrebu ich riešiť, nevyhľadáva ich a nespomína ich v rozhovore.
 7. Je šetrný – nemíňa celú výplatu, dokáže si niečo našetriť a vie rozmýšľať ekonomicky. Chápe, že nie všetko, čo by chcel, aj reálne potrebuje.
 8. Vie sa správať v spoločnosti žien – neuráža ženy, nerozpráva vulgarizmy a nespráva sa ako malý chlapec, ktorý neustále vyžaduje pozornosť.
 9. Chce ťa spoznať, ale zároveň na teba netlačí – nechce veci urýchliť, chápe teba a tvoj (možný) strach, preto je trpezlivý a vie, že sa oplatí počkať. Chce ťa spoznať po každej stránke.
 10. Počúva ťa a vie ťa namotivovať – keď sa s ním rozprávaš, nemá rozptýlenú pozornosť na 10 vecí naraz, vie ti pohotovo odpovedať a vždy ťa vie pozitívne naladiť.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.