Instagram/annchristiiiin

Vitaj, september! Teploty síce nie sú veľmi príjemné, no veríme, že sa dočkáme aj nejakého babieho leta. Zatiaľ nám neostáva nič iné, len si tento mesiac užiť naplno. Ak nemáš nápady a nechceš len prežívať zo dňa na deň, máme pre teba 10 tipov na činnosti, ktoré by si mohla vyskúšať.

Urobíš pre seba niečo dobré a čo je najlepšie, zdvihne ti to trochu náladu. Na konci septembra si budeš môcť povedať, že to za to stálo a budeš môcť spomínať na pekné zážitky.

Naplánuj si pracovné/školské povinnosti

Začnime tým najmenej príjemným. Plánovanie je však veľmi dôležité. Vďaka nemu budeš lepšie vedieť, ako si zadeliť čas na ostatné činnosti. Budeš v menšom strese, pretože ťa neprekvapia zabudnuté termíny a úlohy.

Vytrieď si skriňu

Keďže sa ochladilo, je najvyšší čas vytiahnuť teplejšie oblečenie, ktoré si počas leta mala určite odložené v zadnom kúte skrine. Odlož si len tie veci, ktoré naozaj budeš nosiť, neskladuj oblečenie, do ktorého raz schudneš alebo priberieš. Takéto kúsky môžeš predať alebo darovať, prípadne môžeš s kamoškami zorganizovať vlastný SWAP.

Prečítaj aspoň jednu knihu

Urob si teplý čaj, zalez pod deku a s knihou v ruke si vychutnaj sychravé počasie. Dokonalý program, nemyslíš? Niekedy sa možno vyhováraš, že na čítanie nemáš čas, ale teraz si povedz, že počas septembra prečítaš minimálne jednu knihu. Prečítaj si pár strán každý večer pred spaním namiesto scrollovania Instagramu a uvidíš, ako rýchlo budú strany ubúdať.

Urob si beauty deň len pre seba

Cez leto bola naša pleť a vlasy namáhané a vystavované dlho slnku. Urob si beauty deň len pre seba a daj sa dokopy. Navštív kaderníčku, kozmetičku a môžeš si zájsť aj na nechty. Prípadne si dopraj masáž. Každá žena si zaslúži aspoň jeden takýto deň do mesiaca.

Chodievaj na prechádzky

Teraz vonku nie je tak dusno, preto ide o počasie ako stvorené na prechádzky. Vezmi frajera, kamošku, sestru alebo psa a choď do prírody. Možno sa ti podarí natrafiť aj na nejaké hríby alebo lesné plody. Ak rada vypneš pri počúvaní hudby alebo podcastov, nezabudni si slúchadlá.

Choď niekam na malý výlet

Počasie ešte stále dovoľuje chodenie na výlety. Vyber si lokalitu, ktorú si cez leto nestihla navštíviť. Môže ísť o jednodňový výlet alebo rovno celý víkend. Je to len na tebe. Tráv čo najviac času so svojimi blízkymi.

Navštív divadlo

V septembri začína aj nová divadelná sezóna, preto si popozeraj programy divadiel a vyber si predstavenie, ktoré ťa osloví najviac. Nezabudni sa pekne obliecť, aby si mala z večera ešte krajší zážitok. Kino sa divadlu predsa len nedokáže úplne vyrovnať.

Upeč si nejaký zdravý sladký koláč

Maškrtiť sa dá aj bez výčitiek a zdravo. V našich predošlých článkoch nájdeš aj tipy na chutné dezerty s minimom kalórií a taktiež fit čokoládové koláče. Neboj sa skúšania nových chutí a receptov, stojí to naozaj za to.

Postaraj sa o záhradu a kvety

Ak bývaš v dome, je načase pozbierať poslednú úrodu a pripraviť záhradu na zimu. Ak si zase v byte, niektoré balkónové kvety neobľubujú zimu, preto ich budeš musieť premiestniť dnu. Noci a rána bývajú chladné, takže nepodceň ani toto.

Začni premýšľať nad vianočnými darčekmi

Možno sa ti to zdá veľmi skoro, ale ber to z tej praktickej stránky. Ak budeš vedieť, komu chceš čo kúpiť, budeš si vedieť lepšie zadeliť peniaze a nakupovať postupne. Môže sa stať, že obchody opäť zatvoria, tak je lepšie niektoré veci vyriešiť aj skôr.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife