Unsplash/Tanner Marquis

Je nám viac než jasné, že niektoré veci sa ti možno nebudú teraz čítať najľahšie, no čím skôr o nich budeš vedieť, tým viac ti to môže uľahčiť tvoj dospelý život. Chceme ti len poradiť a pomôcť, nejdeme ti nič prikazovať. Je len na tebe, či si z toho niečo vezmeš, alebo budeš ďalej pokračovať v tom, čo robíš.

Spísali sme pre teba zopár vecí, ktoré by si nemala podceňovať. Pretože aj keď si teraz myslíš opak, raz sa dostaneš do bodu, kedy budeš ľutovať, že si s tým nezačala hneď, ako to bolo možné.

Týchto 10+ vecí by si mala poznať a praktizovať už teraz

1. Šetri si peniaze a hľadaj spôsoby, ako si privyrobiť. Je super, že si celé leto užívaš, no rodičia ťa nebudú dotovať donekonečna. Vlastnoručne zarobené peniaze sú tie najhodnotnejšie.

2. Nemíňaj na zbytočnosti a dvakrát si rozmysli, či naozaj danú vec potrebuješ. Nemusíš mať šatník plný do prasknutia.

3. Nebuď zlá na rodičov, pretože ti chcú len dobre. Buď vďačná za to, že ich vôbec máš. To isté platí o starých rodičoch. Tráv s nimi viac času, zavolajte si, navštív ich.

4. Nepodceňuj preventívne prehliadky u lekárov. Ak by s tebou niečo nebolo v poriadku, je lepšie, ak sa to zistí hneď na začiatku.

5. Staraj sa aj o svoje duševné zdravie. Ak máš pocit, že máš problémy, neboj sa vyhľadať pomoc skôr, než to prerastie do väčších rozmerov.

6. Netráv každý víkend s pohárikom alkoholu v ruke. Nie je to žiadna frajerina ani nič podobné.

7. Dopraj si dostatok spánku. Prežúrované noci sú síce fajn, no kvalitný a dlhý spánok je oveľa dôležitejší.

8. Dávaj si pozor aj na to, čo zješ. Čím skôr zaradíš do svojho jedálnička viac ovocia, zeleniny a zdravých potravín, tým lepšie.

9. Ak niečo nevieš, priznaj to alebo požiadaj niekoho o pomoc. Nehraj sa zbytočne na niekoho, kto je dokonalý.

10. Neskúšaj zbytočne niektoré veci len kvôli tomu, že to robia tvoji kamaráti. To riskovanie ti za to naozaj nestojí. Reč je napríklad o jazde pod vplyvom omamných látok.

11. Nedrž si vo svojom živote toxických ľudí, ktorí ti nijak nepomáhajú a nezlepšujú tvoj život. Radšej mať menej priateľov a kvalitných, ako kopec falošných.

12. Neostávaj taktiež vo vzťahu, v ktorom nie si spokojná. Vždy si môžeš nájsť niekoho lepšieho.

13. Stanov si nejaké krátkodobé a dlhodobé ciele, na ktorých budeš pracovať. Ak niečo zo zoznamu splníš, uvidíš, akú radosť budeš mať.

14. Nauč sa ľudí pri rozhovoroch viac počúvať a nesnaž sa byť všade stredobodom pozornosti. Neskáč do reči a nepresviedčaj všetkých o tom, že ty máš pravdu. Radšej sa nauč akceptovať aj to, že niekto má iný názor ako ty.

15. Pomáhaj s domácimi prácami a nauč sa variť či piecť. Oceníš to nielen ty, ale aj tvoj budúci partner.

16. Naozaj sa nauč angličtinu tak, aby si ju dokázala kedykoľvek použiť. Bez nej sa dnes už veľmi nezaobídeš. A ak sa naučíš aj iný cudzí jazyk, je to výhoda len pre teba.

17. Pracuj na tom mať rada samu seba už teraz a kašli na to, čo si myslia alebo hovoria ostatní. Ty si dôležitá.

Dalo by sa toho napísať určite ešte viac, ale toto je základ, ktorý by si mala poznať. V dospelosti už tieto veci nebudeš môcť napraviť tak ľahko a určite nechceš, aby si niečo musela ľutovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife