Keď s hlavou v smútku čítaš tie kraviny a rozmýšľaš, ako si mohol byť taký trpák.

Facebook nám, bohužiaľ, každý deň ponúka možnosť vrátiť sa do temnej minulosti a prečítať si všetky tie hlúposti, čo sme pred rokmi na nástenku napísali. Priznaj sa, že si sa pri tom už neraz zamyslel, či si niečo také vypustil do sveta naozaj ty, a dočerta, prečo?! Pri pohľade na status a komentáre, kde ste si medzi sebou písali namiesto chatu, ti je trápne ešte teraz.

A to ešte nehovoríme o reťazových príspevkoch typu: „Daj toto srdiečko <3 na nástenku všetkým, ktorých máš rád!“. Keby ťa takto spamoval niektorý z tvojich priateľov dnes, dostal by instantný unfriend. No, koniec-koncov, aspoň jeden typ z týchto trápnych statusov si nájdeš v spomienkach aj ty, a hanbíš sa za to. I feel your pain, bro. Všetci sme boli raz trapáci.

1. Depkárske statusy a lá nešťastná láska

Štrnásť rokov a zamilovaná do lásky tvojho života. Preto si to MUSÍŠ dať do statusu a dúfať, že si to ten Jožo z deviateho ročníka všimne, uvedomí si, ako ťa miluje a dáte sa do vzťahu na Facebooku. A budete šťastní, až kým si to Jožko nezmení na „je to komplikované“.

Archív EMEFKA

2. Zúfalé pokusy o interakciu

#foreveralone si dodnes, no teraz to aspoň nedávaš tak žalostne najavo a zvykol si si chodiť von sám či objednávať v reštike stôl pre jedného. Jasné, že si sa na Facebooku nudil, lebo nik si nechcel písať s človekom, ktorý odpisuje „ok“ a v statuse „poďte niekto na bicykel“ stanovil nový rekord v počte možných gramatických chýb v jednej vete.

Archív EMEFKA

3. Hlboké citáty v hroznej angličtine

Bože, vtedy si si myslel, aký si cool, keď píšeš po anglicky. Motivačné citáty nabrali v cudzom jazyku úplne iný level. Škoda však, že úroveň tvojej angličtiny bola ešte nižšia ako úroveň atraktivity, a to už tá bola pod bodom mrazu.

Archív EMEFKA

4. Tragické konštatovania

A keď sa niekto spýtal, čo sa deje, prečo si smutný, zaťato si mlčal. Veď nechaj tak, ja som chcel len na seba upriamiť pozornosť a vidieť, kto sa o mňa zaujíma. Prípadne, pre ešte väčšiu temnosť a tajomnosť si odpísal v angličtine: It´s one… ešte väčší gól bol trend v písaní statusov v tretej osobe. Slečna Nebezpečná… je smutná a potrebuje objatie.

Archív EMEFKA

5. Statusy o super dňoch

Ktoré určite neboli také úžasné, ako si ich opisoval, len si sa znovu musel všetkým tvojim kamošom pripomenúť, aký máš cool život. A dnes už stopéro ani len netušíš, čo si, preboha, robil, pretože si v tom statuse nenapísal nič konkrétne, len aké bolo všetko pop*či a ako ste sa hrozne ud*bávali.

Archív EMEFKA

6. Vyznania svojim kamoškám na život a na smrť

Nikdy nás nikto nerozdelí, sme BFF, malíček na to, milujem vás! Fúha, čo sme boli opití? Keď sa stretneme dnes, ledva sa pozdravíme a usmejeme zo slušnosti. Možno sme nevedeli, čo to vlastne to BFF znamená, ale vtedy to bolo cool.

Archív EMEFKA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.