pexels.com

So svojimi kolegami v práci tráviš nespočetné množstvo času a už vieš, kam presne ktorého spolupracovníka zaradiť.

Sú tu ľudia, vďaka ktorým rada chodíš do roboty, pretože sa s nimi nasmeješ, no sú tam aj takí, ktorých by si najradšej celý deň nevidela. Pamätáš si ešte na to, keď si nastúpila na pracovisko a nemala si ani šajnu, ako sa ich osobnosti vyvinú? Netušila si, že z tej extra milej kolegyne, ktorá ti na začiatku tak nezištne pomáhala sa stane veľmi falošná klamárka alebo že z toho nadutého kolegu bude naopak skvelý človek. Týchto desať typov kolegov má každý z nás.

1. Ranné vtáča

Vždy je všade prvý, dokonca aj vtedy, ak začínate naozaj skoro. Niekedy máš pocit, že v práci aj zaspáva, pretože nechápeš, ako môže byť v práci o hodinu skôr. Ty máš neustále problém s meškaním, no tejto osoby sa to nikdy netýka.

2. Partyman

Nezáleží na tom, aký je deň, tento kolega sa dokáže zabaviť po každej jednej záverečnej. Vieš to, pretože práve ty s ním sedíš na bare a ústa máš roztiahnuté v obrovskom úsmeve. Nechápeš, že takmer vždy s posedením po práci súhlasíš a tak si vystavená jeho hlúpym vtipom.

zdroj: unsplash.com

3. Ten, čo všade mešká

Dochvíľnosť mu nič nehovorí a každý deň prichádza celý spotený s vyplazeným jazykom a kopou výhovoriek. Vždy, keď sa konečne dopraví na pracovisko, premýšľaš nad tým, že za celú dobu, čo tam pracuje, ešte ani raz neprišiel načas. A šéf si už na to akosi zvykol.

4. Ten, čo každý deň prinesie ten najchutnejší obed

Tešíš sa na obedovú prestávku, pretože chceš vedieť, čo zase za dobroty to ten kolega doniesol. Oproti jeho naozaj kulinársky dokonalým jedlám sa tvoj obyčajný sendvič len zahanbene červená. A tá vôňa….

5. Workoholik

Ani na minútku si neodpočinie, pracuje dokonca ešte aj cez prestávku a po nej je ako prvý na pracovisku. Ty sa ledva odlepíš od stoličky a snažíš sa túto chvíľku na oddych čo najviac predĺžiť a tak len nechápavo krútiš hlavou. Pokým tebe trvá niečo hodinu, on spraví tú istú robotu za niekoľko desiatok minút. Tomu sa hovorí oddanosť práci.

zdroj: pexels.com

6. Ten, čo má energie aj za dvoch

Niekedy máš pocit, že tento človek denne vypije desať redbullov a pätnásť káv, pretože má toľko energie, že by vystačila pre celú firmu. Čo by ste však bez neho robili. Má energie naozaj na rozdávanie a nakazí ňou aj ostatných.

7. Vtipálek

Všetci ho milujú. Neprejde ani minúta, aby nepovedal nejakú smiešnu historku. S ním ti pracovný deň ľahko ubehne, lebo sa celý čas spolu presmejete. Keď sa na pracovisku nikto nesmeje, znamená to, že táto osoba je chorá, mešká alebo je na obede.

8. Ten, čo má oči všade

Občas máš pocit, že tento človek tajne nainštaloval do každého kúta kamery, pretože vie naozaj o všetkom a to doslova. Má dokonca prehľad ešte aj o tom, kedy kto prišiel a o akom čase zas odišiel. Tomuto kolegovi nič neujde, o to sa nemusíš báť.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

9. Potrebuje spánok za každých okolností

Všetci ho poznajú. Je mu jedno, kde zaspí. Nemá problém zatvoriť oči pri počítači, na záchode, počas obednej prestávky alebo dokonca aj vtedy, ak ide výťahom do práce. A vy sa na ňom len smejete a fotíte si ho.

10. Mamička

Tento typ kolegu sa o každého stará. Keď vidí, že kašleš, okamžite ťa pošle domov, objedná pre všetkých obed a neustále vám varí kávu. Niekomu to môže pripadať neznesiteľné, iní si ho nevedia vynachváliť.

 

Zdroj: elitedaily.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife