Mamičkin cecok, žiarlivec… bude ich dosť.

Cesta za tým pravým bude kľukatá a tŕnistá a sem-tam ti ju skrížia pochybné indivíduá, s ktorými to vôbec klapať nebude. Po mužskej verzii s frajerkami ti v dnešnom článku prinášame niekoľko typických frajerov, z ktorých má snáď každá žena skúsenosť minimálne s jedným. Text opäť dotvoril náš šikovný ilustrátor ArtCaveManiac. 

1. Mamičkin cecok

ArtCaveManiac / EMEFKA

Chlap by mal rešpektovať a ľúbiť svoju mamu, ale tento valcuje všetky hranice a svoju závislosť na žene, ktorá ho dvadsať rokov dozadu pretlačila na tento svet, povýšil na celkom nový level. Prvá priečka v hierarchii obľúbených žien je už teda zabratá a ty sa môžeš rozkrájať, aj na chleba natrieť, vždy budeš druhá.

Segedín síce varíš dobrý, ale jeho maminka… tá varí ten najlepší. Zahusťuje troškou zemiakového škrobu, knedľu si pečie vlastnú a nakoniec, rovno do taniera, pristrekne kvapku materského mlieka. Za tie roky totiž ešte nemala to srdce svojho dospelého synáčika odstaviť. Aj keby si do svojho hrnca pomlela všetok kulinársky talent Gordona Ramsayho, stále by mu niečo chýbalo. A to nehovoriac o tom, ako príšerne žehlíš obliečky…

Mláďa dážďovky má v sebe viac samostatnosti, ako tento chlap v pokročilom štádiu dospelosti. Najprv si sa to snažila akceptovať, čičíkať sa tým, že sa jedného dňa hádam odsťahuje a zistí, že svet sa za lemom matkinej sukne nekončí. Potom si ale pochopila, že to nemá najbližších desať rokov v pláne. Že vo vzťahu s ním budeš vždy piate koleso na voze. A že sa ťa svokra bude snažiť zhodiť pod auto vždy, keď nejaké pôjde okolo.

2. Sukničkár

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ako sa hovorí, dvaja sú pár, traja sú už dav. Lenže tento fešák má rád davy a čím početnejšie, tým lepšie. Nikdy sa tým netajil, nikdy sa netváril, že by z lásky k tebe odmietol aj Megan Fox, keby sa mu polonahá spustila do lona rovno z vrtuľníka. Ale aj tak si tak trochu dúfala, že vo svojej telesnej schránke naškriabe trochu lojality a venuje ju tebe.

Lebo to my ženy máme v povahe. Dúfať. Že nám tá farba chytí na správny odtieň, že nebudeme pol roka behať so zelenou gebuľou a strašiť deti ako príšera z močiara… a že sa chlap vo vzťahu zmení. H*vno. Nezmení. A tak radšej ty zmeníš svoju životnú filozofiu a poberieš sa aj so svojim dolámaným srdiečkom na rukách niekam, kde oň stoja.

3. Zlý chlapec s duševnými problémami

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nie nadarmo sa hovorí, že ženy majú rady zlých chlapcov. Niektoré z nás majú totiž masochistické sklony. Sú vernou kópiou Gizky Oňovej. Ony idú, ony riešia, a keď im vesmír do cesty postaví atraktívneho sociopata s labilným duševným rozpoložením, pôjdu aj cez mŕtvoly, len aby ho „opravili“. Lebo to my ženy robíme. Opravujeme.

Pokazenú manikúru pilníkom, riedku polievku zápražkou a zlých chlapcov našou láskou. Vo filmoch to funguje. Tam vždy príchod pravej lásky podkope charakterové základy hlavnej mužskej postavy a aj z kolosálneho kreténa sa v druhej polovici filmu stáva idylický princ Krasoň. V realite? Raz kretén, navždy kretén. Čím skôr to pochopíš, tým skôr môžeš ísť hľadať niekoho, kto má viac kladných vlastností, ako tú jedinú, že vyzerá dobre v koženej bunde.

4. Chorobný žiarlivec

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ak existuje reinkarnácia, tak tento chlapec bol v minulom živote bezpochyby eštebák. A najprv sa ti to pozdávalo. To, ako zvraštil obočie vždy, keď si spomenula meno kolegu opačného pohlavia, to, ako chcel, aby si bola doma do deviatej, to, ako sa mu nepáčilo, keď máš v jeho neprítomnosti väčší výstrih. Veď to je zlaté, ako sa stará…

Lenže on sa nestaral o svoju priateľku, on si značkoval teritórium. A keď doznačkoval, začal sa chovať ako chuj. Kontroloval ti telefón, vyhadzoval zo skrine veci, ktoré ti pristali viac ako vrece od zemiakov, vykukoval z okna, keď ťa kolegovia odprevádzali domov. Ani si sa nenazdala, mala si v mobile sledovacie zariadenie a krátko nato on špičku tvojej topánky vo svojom análnom otvore.

5. Nepriznaný alkoholik

ArtCaveManiac / EMEFKA

Jedno poldeci na dobré ránko, jedno pivko večer k futbalu, jedna fľaša vínka na varenie, veď to sa vyparí. Nevyparí. Keď to namiesto hrnca naleješ dole gágorom, tak nevyparí. Fakt ti solídnych pár mesiacov trvalo spozorovať, že má problém s alkoholom, lebo takto obrázky na googli pod kľúčovým slovom „notorik“ určite nevyzerajú.

Tam je to samý obstarožný dedulo vykotený kdesi v jarku so sedmičkou lacnej žbrndy v ruke. Nie normálny pracujúci chlap, ktorý navonok vyzerá, že má život pokope… len častejšie polieva kvietky na pečeni, akoby bolo vhodné. Jeho láska k tekutému chlebu sa však začala stupňovať, a keďže ju nebol ochotný nahradiť tou k tebe, váš príbeh nemal rozprávkový koniec.

6. Žgrloš

ArtCaveManiac / EMEFKA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.