Povedz mi, ktorá žena by nechcela krásne upravené, pevné a dlhé nechty? 

Preto som si pre teba pripravila malé pomôcky, ktoré možno aj poznáš (no opakovanie je matka múdrosti), aby si nechty mala také, aké chceš.

 1. Na spevnenie nechtov pomôže jednoduchý tip – aby si si ich nalakovala. A potom, keď si ich budeš chcieť odlakovať, vyber si odlakovač bez acetónu, no ak to ide, tak by mal byť tvoj odlakovač čisto prírodný.
 2. Ak máš v okolí nechtov suchšiu kožu, môžeš použiť rôzne oleje na nechty. Budú vyživené a koža sa po pár použitiach zregeneruje.
  zdroj: Photo by rashid khreiss on Unsplash.com
 3. Tvoje nechty budú rásť rýchlejšie, ak im urobíš v miske „ horúci kúpeľ“ s morskou soľou. Má skutočne posilňujúce účinky a krásne sa ti spevnia.
 4. Tvoja manikúra ti vydrží dlhšie, ak si nechty nakoniec prelakuješ priesvitným lakom. Tým pádom budú zafixované a lak ti nezíde tak rýchlo dole.
 5. Ak budeš mať možnosť, vždy si nechty len pilníkuj. Nikdy ich nestrihaj. Kvalitný pilník urobí viac práce ako nožničky. Verím, že svoje nechty už dobre poznáš a tak vieš, aký tvar im najviac pristane.
 6. Počula si už o pílingu pre nechty? Ak máš po ruke cukor a olivový olej, vyhrala si. Nechty potrebujú oddych a tento píling, ktorým si potrieš celé ruky, im pomôže.
 7. Vonkajšia úprava nechtov je dôležitá, no nezabudni na správnu výživu zvnútra. Potrebuješ mať dostatok vitamínov A, B a E. Nájdeš ich v orechoch, v zelenej zelenine a strukovinách.
 8. Popri manikúre nezabúdaj na pedikúru. O nechty na nohách by si sa mala starať rovnako dobre ako na rukách. Každé 2-3 týždne im dopraj starostlivosť.
 9. Ak si chceš nalakovať nechty lakom, ktorý ti zaschol, pomôže ti odlakovač. Kvapni pár kvapiek do laku a hotovo. Tvoj lak bude znovu (aspoň chvíľu) tekutý.
 10. Nezabudni, že nechty je dôležité mať z času na čas aj odlakované. Aby sa spamätali a zregenerovali.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.