Zdravé snacky na výlet
Instagram/myhabitcoffeeandmore/theplanteatinggardener/annamariawurster

Proteínové tyčinky/sušienky

Ak nerada pečieš, v obchodoch nájdeš už hotové sušienky alebo tyčinky, ktoré sú navyše proteínové a zdravšie. Čítaj si radšej zloženie, aby si si vyberala tie, ktoré sa na zdravé iba podobajú.

Ovocie a oriešky

Na zahnanie rýchleho hladu je perfektné aj ovocie a oriešky. Môžeš si doma nakrájať rôzne druhy a vložiť do nádobky. Pribaľ si aj vidličku, ak by si mala špinavé ruky a nemala by si si ich kde umyť. Uprednostni čerstvé ovocie pred sušeným, pretože to obsahuje často zbytočne veľa cukru.

Čerstvá zelenina

Do nádobky alebo vrecka si môžeš nakrájať aj čerstvú zeleninu, napríklad mrkvu, uhorku alebo zeler. Pokojne si k tomu prihoď aj hummus alebo inú nátierku, do ktorej si zeleninu budeš namáčať.

Detská výživa

Malý pohárik, ktorý sa zmestí do každej tašky. Tento pokrm naozaj nie je len pre deti, kedykoľvek si ho môžeš dopriať aj ty. Tiež si všímaj zloženie, aby išlo o čisto ovocné kaše bez pridania zbytočného cukru.

Sušené mäso

Ak si mäsožravec, množstvo bielkovín môžeš získať aj zo sušeného mäsa. Na trhu existujú rôzne značky a príchute, stačí si vybrať to, čo ti bude chutiť najviac. Pri jedení ani nemusíš zastavovať, kúsky si môžeš vychutnať aj počas prechádzky.

Inšpiráciu na rôzne zdravé snacky nájdeš aj v našom predchádzajúcom článku. Pripravíš si ich jednoducho podľa podrobných receptov. Prípadne si pozri toto video, kde nájdeš tiež rôzne zaujímavé pochúťky. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness