Zdravé snacky na výlet
Instagram/myhabitcoffeeandmore/theplanteatinggardener/annamariawurster

Počas leta pravidelne niekam chodíme, či už sú to výlety, turistika alebo aj návštevy kúpalísk. Aby si nemusela míňať množstvo peňazí na nezdravé jedlo kúpené niekde po ceste, radšej si pribaľ nejaké zdravé snacky, ktoré ťa dostatočne zasýtia a po ich zjedení nebudeš mať žiadne výčitky. Môžeš si ich teda dopriať aj v prípade, že sa snažíš chudnúť.

Ich príprava je navyše veľmi jednoduchá a čo je ešte lepšie, niektoré jedlá si môžeš pripraviť aj dopredu, takže pred odchodom s nimi nebudeš musieť strácať čas.

Obložená bageta

Klasika, ktorá nesmie chýbať. Obyčajný rožok s maslom a šunkou skús nahradiť celozrnným pečivom a k tej šunke pridaj aj viacero druhov zeleniny. Do bagety sa dobre hodí šalát, paprika či uhorka, no necháme to na tvojej preferencii.

Plnená tortilla

Tortilla sa nespája iba s kebabom, môžeš si z nej urobiť chutný pokrm. Môžeš ju naplniť čímkoľvek od zeleniny, mäsa, šunky, vajíčok až po niečo sladké, napríklad orieškovým maslom alebo tvarohom. Ide o super alternatívu k pečivu.

Toast s arašidovým maslom

Americká klasika, toast s arašidovým maslom a môžeš k nemu pridať aj med, džem alebo nakrájaný banán. Získaš tak všetky potrebné živiny a zároveň aj dosť energie na to, aby si na výlete vládala.

Domáce sušienky

Ak rada vypekáš, dopredu si môžeš pripraviť rôzne sušienky. Pridaj do nich čokoládu, ovocie alebo oriešky, aby boli trochu zdravšie. Na internete nájdeš množstvo chutných receptov.

Banánový chlieb

Ak máš doma prezreté banány, určite si z nich urob banánový chlieb. Vychutnáš si ho rovnako dobre ráno ku káve alebo na výlete, keď dostaneš chuť na niečo sladké.

Banánový chlieb
zdroj: Instagram/annamariawurster

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness