Máš vo svojom okolí tehotnú kamarátku, sestru alebo kolegyňu a nevieš, čím by si jej urobila radosť? Ak sa blíži jej sviatok alebo ju chceš prekvapiť len tak, máme pre teba 10 tipov na darčeky, ktorými určite nič nepokazíš.

Ide o univerzálne veci, ktoré určite potešia. Ak chceš, môžeš sa je rovno opýtať, čo by ju potešilo, aby si náhodou nekúpila už niečo, čo má. Na druhej strane by si sa mala vyhnúť kupovaniu výživových doplnkov a vitamínov pre tehotné, pretože nie všetky ženy ich môžu užívať. Najskôr im to musí odporučiť lekár.

Milé tričko s tehotenskou tematikou

Aj keď je na prvý pohľad jasné, že je tehotná, takéto tričká bývajú veľmi milé a mnohé ženy ich nosia rady. Len pozor na správnu veľkosť, aby si kamošku náhodou neurazila. 🙂

Tehotenský denník

Tento denník je ideálny na zachovanie všetkých spomienok z týchto deviatich mesiacov. Existujú rôzne typy denníkov, no podstata je rovnaká – mamička sa pravidelne týždeň po týždni zapíše svoje pocity a zmeny.

Kniha/časopis o tehotenstve alebo rodičovstve

Vzdelávanie je v tomto období dôležité, pretože predsa len ide o novú etapu v jej živote. Môžeš jej kúpiť predplatné časopisu o materstve, prípadne nejakú knihu, ktorá sa tejto tematike tiež venuje. Aj keď je toho na internete veľa, treba si vyberať správne zdroje, odkiaľ čerpať informácie.

Kozmetika pre mamičky

Tehotné ženy by si mali pravidelne natierať svoje bruško, vďaka čomu môžu predísť vzniku strií. Okrem bruška sa však natierajú aj iné časti tela, ktoré budú boľavé najmä po pôrode.

Masáž pre tehotné ženy

Bolesti chrbta či opuchy nôh sú niečo, s čím bojujú mnohé tehotné ženy. Môžeš jej preto dopriať poukaz na masáž. Určite sa jej uľaví.

Vhodné cvičenie

V zdravom tele zdravý duch. Pohyb je dôležitý aj v tomto období a keďže nie všetky ženy môžu aktívne cvičiť, vhodnou alternatívou je tehotenská joga alebo pilates. Môžeš jej kúpiť napríklad permanentku.

Špeciálny vankúš

Najlepší kamarát každej tehotnej ženy. Je praktický a ponúka navyše pohodlie, ktoré naozaj za to stojí.

Tehotenské fotenie

Možno vieš pekné fotky urobiť aj ty sama, no ak nie, môžeš jej objednať tehotenské fotenie u profesionálneho fotografa. Môže sa odfotiť sama alebo aj s partnerom, aby mali pekné spomienky.

Vyrob poukaz na stráženie/prebaľovanie/prechádzky

Originálnym darčekom je aj vlastnoručne vyrobená kupónová knižka, v ktorej jej môžeš ponúknuť poukazy na stráženie, prebaľovanie, prechádzky alebo hranie sa s dieťatkom. Prípadne jej môžeš ponúknuť pomoc pri upratovaní bytu. Takúto pomoc určení ocení.

Výbavička pre bábätko

Taktiež jej môžeš kúpiť aj niečo do výbavičky pre bábätko. Nič nepokazíš plienkami, bodyčkom, dupačkami, cumlíkom, podbradníkom a podobne. Obľúbenou výbavou je aj fotodeka na zachovanie spomienok.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.