instagram/amyseder

Patríš k ľuďom, ktorí si berú veci príliš k srdcu? Dotýkajú sa ťa osobne problémy či poznámky iných, aj keď by nemuseli? Tvoja hlava v jednom kuse premýšľa o všetkom, čo sa okolo teba deje? Snažíš sa zavďačiť iným ľuďom, ktorí ti to nevracajú? 

Keď si odpovedala na všetky otázky “Áno” a máš pocit, že ti myseľ vybuchne, máme pre teba 10 bodov, ktoré by ťa mohli presvedčiť o tom, že sa o všetko starať naozaj nemusíš. Drž sa ich a tvoj život naberie iný smer.

Vždy sa opýtaj samej seba, či ťa daná vec priamo ovplyvňuje, ako človeka a dotýka sa tvojho života. Ak nie, kašli na to. Každý sa musí pozerať na svoje šťastie.

Pri každom probléme pomysli na to, či na tom bude záležať aj o pár mesiacov. Keď na to pravdepodobne čoskoro zabudneš, nemá zmysel trápiť sa.

Svoj čas venuj iba veciam, na ktorých záleží tebe. Nesnaž sa zavďačiť nikomu inému.

Nauč sa ľuďom hovoriť nie a buď vždy úprimná. Ani si nevieš predstaviť, koľko ťažoby ti zíde zo srdca.

Venuj sa koníčkom, nájdi si niečo, vďaka čomu vyrastieš osobnostne. Niečo, čomu budeš plnohodnotne venovať svoj čas a zároveň ťa to niekam posunie.

Obklopuj sa ľuďmi, pri ktorých sa cítiš byť sama sebou a na nič sa nehráš. Takými, z ktorých cítiš pozitívnu energiu, a s ktorými máš rovnaké názory.

Ak nie si v partnerskom vzťahu šťastná, jednoducho odíď. Láska, ktorá ťa má trápiť, nie je skutočná.

Rady druhých si vypočuj, ale v konečnom dôsledku daj vždy iba na svoj vnútorný pocit. Ten ťa povedie správnou cestou.

Keď ti chýba motivácia, nehanbi sa siahnuť po literatúre tohto žánru. Chyť do ruky knihu, ktorá ťa zaujme na prvý pohľad. To bude tá pravá pre teba.

Na konci každého dňa sa poďakuj za “maličkosti”, ktoré sa ti udiali. Nie sú samozrejmosťou a ty musíš byť za ne vďačná. Tvoje myslenie naberie pozitívny smer. A ver, že to ovplyvní aj mnoho ďalších vecí.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife