Na tvrdení, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše niečo bude. A nie je to žiaden výmysel. Ženský a mužský mozog sa líši v mnohých oblastiach. Vnímanie priestoru, logický myslenie, analytické, priestorové, či emocionálne. To je len malá vzorka toho, v čom sa naše mozgy odlišujú.

1. Multitasking

Dokážeš piecť koláč, telefonovať a pritom dávať pozor na dieťa. No nečuduj sa, ak to tvoj chlap nevie. Jeho mozog na to nie je jednoducho stavaný. Ak sa sústredí na jednu vec, vytlačí všetko ostatné. Narozdiel od nás, ktoré skutočne dokážeme robiť a vnímať viac vecí naraz.

2. Riešenie problémov

Ženy zvyknutú omnoho častejšie ohovárať ostatných ako muži. A to preto, že ženský mozog nedokáže klasifikovať alebo spracovať jeden určitý problém. Na druhej strane to muži dokážu, daný problém si rozdelia na jednotlivé problémy a každý jeden vyriešia osobitne. Takže nabudúce, ak budeš mať určitý problém so svojim partnerom, radšej sa o ňom porozprávaj s kamarátom.

3. Komunikácia a prejav

Dôvodom, pre ktorý ženy častejšie vyhrajú hádku a vedia lepšie dohovoriť deťom je ten, že sú jednoducho lepšie v komunikácii. A je na to aj vedecké vysvetlenie: muži majú v mozgu aktívnejšiu ľavú hemisféru, zatiaľčo u žien, je ľavá aj pravá hemisféra rovnako funkčná.

4. Analytické schopnosti

Mužský mozog je väčší ako ženský. A tento priestor navyše im pomáha analyzovať problém jednoduchšie ako ženám. Preto sú aj rozhodnejší ako my ženy.

5. Vzťahy

Ženy sú starostlivejšie ako muži. Majú v sebe prirodzenú schopnosť postarať sa o ostatných a utešiť ich ak to potrebujú. Objatie od ženy dokáže človeka upokojiť a cítiť sa lepšie. Aj na to existuje vedecké vysvetlenie. Ženský mozog produkuje viac serotonínu a oxytocínu . Serotonín je hormón dobrej nálady a oxytocín je v tele produkovaný napríklad aj počas orgazmu. Navyše sa vyplavuje pri pôrode a pomáha žene nadobudnúť silnejšie puto so svojim dieťaťom.

6. Jazyk a slovná zásoba

Niekedy nám majú muži problém porozumieť, pretože prídeme s novým slovom, ktoré sme niekde čítali alebo počuli. Dôvod je taký, že rečové centrum sa v ženskom mozgu nachádza v oboch hemisférach, zatiaľčo u mužov len v jednej. Aj kvôli tomuto majú muži menšiu slovnú zásobu ako ženy a sú horší v komunikácii.

7. Matematika a rovnice

Či už to počuješ rada alebo nie, nie je náhoda, že na vysokých školách zameraných na matematiku je viac mužov ako žien. A to preto, že ich parietálny lalok, ktorý je okrem iného zodpovedný za riešenie matematických problémov a uchovávaním čísel, je u nich väčší.

8. Ambície a teritoriálnosť

Alfa samcov máme zvyčajne medzi mužmi. A to vďaka špeciálnej časti v jeho mozgu, ktorá je zodpovedná za toto správanie, a je väčšia ako u žien.

9. Emócie a citlivosť

Žena je vždy plná emócii. Dennodenne rieši svoje problémy, do ktorých zahŕňa logiku rovnako ako aj svoje emócie. Navyše ich dokáže viac vnímať a reagovať na ne, a to všetko preto, že je jej mozog lepšie prekrvený.

View this post on Instagram

@oksaa525 #kids #love

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

10. Detektor lži

Ženám sa neoplatí klamať, pretože na to prídu. Vždy. Dôvod je ten, že dokáže perfektne prečítať tvoju tvár. Ženský mozog vníma výraz tváre, reč tela a slová, ktoré ti vychádzajú z úst.

 

A presne tieto rozdiely nám dokazujú, akú jedinečnosť dosiahneme, keď sa žena spojí s mužom. Dopĺňame sa, a to je na tom to krásne.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.