Viem, je už polovica februára za nami a ty sa možno pýtaš, prečo píšem tento článok až teraz. Avšak nie som zástancom novoročných predsavzatí a takisto mi chvíľu trvá, aby som si uvedomila, čo mi rok 2017 dal, aby som si to ujasnila a možno niečo aj pochopila. Moje skúsenosti som spísala do 10 vecí, ktoré považujem za najdôležitejšie lekcie roku 2017.

PRVÉ PONAUČENIE: Na prvom mieste som ja! A nie, nie je to sebecké. Moje potreby sú dôležité a už sa nemienim neustále podriaďovať na úkor svojho šťastia.

DRUHÉ PONAUČENIE: Ak nie som 100 % presvedčená o veci, ktorú si chcem kúpiť, nekúpim si ju! Kedysi som rozmýšľala tak, že ak som si nebola nejakou vecou istá, kúpila som si ju aj tak, pretože „vraj ju raz využijem“. Nie! Pokiaľ nie som na 100 % presvedčená, že ju chcem, nekúpim si ju.

TRETIE PONAUČENIE: Netráp sa tým príliš. O mesiac si na to ani nespomenieš! To je akési moje motto, ktoré si hovorím vždy, keď ma niečo trápi. Ver, že všetko sa dá vyriešiť a všetko potrebuje svoj čas.

ŠTVRTÉ PONAUČENIE: Obklopuj sa ľuďmi, ktorí pri tebe budú stáť aj v zlých časoch! A vôbec ich nemusí byť veľa. Ver mi.

PIATE PONAUČENIE: I zlá skúsenosť je skúsenosť! Aký by bol život nudný, keby sa nemáme učiť z chýb. Je potrebné zlyhať a ísť od začiatku. A takisto je potrebné zažívať veci, ktoré sú nám nie moc príjemné.

zdroj: unsplash.com

ŠIESTE PONAUČENIE: Nefňukaj a rob niečo so svojim životom! Jedna z vecí, ktorú nenávidím na ľuďoch, je neustále fňukanie, že sú so svojim životom nespokojní. Tak s tým niečo robte! Začnite cestovať, hľadajte sa, tvorte, skúšajte. Len nefrflite.

SIEDME PONAUČENIE: Existuje život aj mimo sociálnych sietí a nie vždy je ružový! Ja mám veľmi rada sociálne siete. Môžem sa inšpirovať alebo sa niečo nové naučiť. No všetkého veľa škodí a tak som pochopila, že nie je dobré sa porovnávať a myslieť si, že ten človek, ktorého followujete, má dokonalý život a veľa peňazí na účte.

ÔSME PONAUČENIE: Buď vždy sama sebou! Nech sa deje, čo sa deje. Nesleduj módne trendy len preto, lebo je to „cool“. Nefajči len preto, lebo budeš štýlovejšia. Nos, čo chceš a správaj sa tak, ako považuješ za vhodné.

DEVIATE PONAUČENIE: Nečakaj a konaj! Teraz, nie zajtra. Problém je ten, že si myslíš, že máš veľa času.

DESIATE PONAUČENIE: Zahoď hlúpe predsudky! Ver, že mi to zmenilo život asi najviac. Otvorili sa nové možnosti, vznikli nové priateľstvá. Občas stačí len vyjsť zo svojej komfortnej zóny a porozmýšľať o svojich názoroch. A hlavne počúvať a rešpektovať druhých.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.