Unsplash/Mateus Campos Felipe

Sociálnym sieťam pomaly, ale isto podriaďujeme svoj život. Pri pomyslení, že by nám vypadol internet a nemohli by sme skontrolovať najnovšie dianie, nás chytá menšia panika. No netreba zabúdať na to, že nie všetko, čo na Instagrame či Facebooku vidíme, je aj pravda.

Toto je 10 najväčších rozdielov, ktoré môžeme pozorovať medzi sociálnymi sieťami a reálnym životom. Čím skôr to pochopíš a akceptuješ, tým skôr budeš schopná žiť svoj život aj bez neustáleho scrollovania mobilu.

Vodu káže, víno pije

Na Instagrame propaguje jednu značku telefónu, no v skutočnosti vlastní inú. Alebo oblečenie, jedlo, kozmetiku, čokoľvek. Na dokonalých fotkách sa tvári, že jej život je perfektný, žije udržateľne, zdravo sa stravuje a cvičí, no keď odloží mobil z rúk, stáva sa niekým iným.

Never všetkému, čo ti niekto hovorí a odporúča, pretože ty nedokážeš zistiť, ako to má daná osoba v reálnom živote. Často robí úplný opak, ktorý by si o nej ani nepovedala.

zdroj: Pexels/Blue Bird

Na sociálnych sieťach zdieľame len to pekné

Zatiaľ sa nájde len málo profilov, ktoré zvyknú zdieľať aj veci, keď sa necítia najlepšie. Inak máme pri prezeraní fotiek pocit, že všetci sú neuveriteľne šťastní, čo môžeš viesť k našim pocitom menejcennosti a depresie. Všetci máme aj zlý deň a je to úplne v poriadku.

Naoko dokonalý pár, no v skutočnosti si nemajú čo povedať

Tiež by si povedala o nejakom páre, že vyzerá dokonalo a taký vzťah by si chcela aj ty? A myslíš si to len na základe ich fotiek, ktoré pravidelne (a pomerne často) pridávajú na profil?

Hovorí sa, že čím viac sa dvojica prezentuje na sociálnych sieťach, tým majú viac problémov v súkromí. Predsa len, ak ste šťastní a užívate si prítomnosť jeden druhého, nemáte potrebu neustále pridávať fotky na internet.

Namiesto dokonalej pleti a postavy filter a pózy

Vyrážky, pehy, strie či kilá navyše. Taká je realita, ktorú filtre a naučené pózy zakrývajú. My máme potom pocit, že všetky ženy sa narodili štíhle a s dokonalou pleťou a len my sa trápime. Nie je to však pravda a hovoria o tom aj hnutia body a skin positivity, ktoré sa dostávajú do popredia.

Radšej súhlasíme s ostatnými, než by sme vyjadrili vlastný názor

Ak máš iný názor ako väčšina, bojíš sa ho vyjadriť, pretože nechceš, aby sa do teba pustili. Radšej budeš súhlasiť s nimi, aj keď vieš, že nemajú pravdu. A toto naozaj nie je dobré. Každý máme právo na svoj názor, preto sa ho neboj vyjadriť, nech je akýkoľvek.

zdroj: Unsplash/ian dooley

Tisíc followerov neznamená tisíc priateľov

To, že má niekto tisícky followerov či priateľov na Facebooku neznamená, že ich má toľko aj v skutočnosti. Tých skutočných by si často narátala na prstoch jednej ruky. Kvalita priateľstva je oveľa dôležitejšia pred kvantitou, to by si mala pochopiť čím skôr. Kamarátstva na sociálnych sieťach bývajú často falošné, takže sa takýmito číslami nenechaj rozladiť.

Fotka jedla je pre nás dôležitejšia než jeho chuť

Fotky jedál patria na Instagrame k tým najčastejším a najobľúbenejším. Ľudia však často premýšľajú skôr nad tým, aby jedlo vyzeralo na fotke dobre, tak si radšej objednajú aj niečo, na čo vôbec nemajú chuť. Niektoré chutné jedlá nie sú veľmi fotogenické a nezískali by desiatky srdiečok. Je zbytočné sa takto hrať na niekoho iného.

Pri cvičení nevyzeráme dokonalo ako fitnessky

Pamela Reif, Tatiana Žideková alebo napríklad aj Lucia Mokráňová. Keď sledujeme tieto fitnessky ako cvičia, máme pocit, že to ide tak jednoducho. Takmer sa nepotia a stále vyzerajú dokonalo upravené. A keď sa rozhodneš cvičiť ty, potíš sa aj na miestach, o ktorých si nevedela, si celá červená a ledva dýchaš. Takouto fotkou sa asi na Instagrame pochváliť nechceš.

zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Tehotenstvo a materstvo sú v skutočnosti náročnejšie

Tiež máš pocit, keď sleduješ mamičky na Instagrame, že to tehotenstvo a materstvo sú oveľa jednoduchšie, než by si čakala? Nezabúdaj na to, že ani ony neukazujú všetko, zväčša len to pekné. Máloktorá mamička bude natáčať svoje dieťa, keď bude plakať alebo keď ho ide prebaliť. Vtedy sa venujú naplno jemu, nie mobilu.

Nie každý produkt musí byť automaticky dobrý

Z Instagramu sa stáva skôr teleshopping. Každá druhá známejšia osobnosť ponúka rôzne produkty a určite sa v tom niekedy aj strácaš. Ktorý by si si mala vybrať? To, že niekto robí produktu reklamu neznamená, že musí ísť o kvalitný výrobok. Čítaj si recenzie, nenechaj sa zlákať vidinou zľavového kódu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife