instagram/bannyall_personal

Odpovedz si na 2 otázky. Koľko máš rokov a na koľko sa naozaj cítiš. Stavíme sa, že tá druhá odpoveď bolo nižšie číslo, ako to prvé, však? My ženy by sme chceli byť večne mladé, krásne a fit. Lenže s časom sa nedá bojovať a trvá nám dosť dlho, kým si uvedomíme, že svoju mladosť už nevrátime.

Nezúfaj a ver, že to najlepšie máš stále ešte len pred sebou. No ak si už zažila nasledujúce momenty, ktoré spomenieme, musíš si priznať aj fakt, že už nie si najmladšia. Nie je na tom však nič zlé.

Keď ideš v piatok von, myslíš na ťažkú sobotu. Niekedy si šla a tešila sa na to, ako sa zabavíš. Teraz si hovoríš, že by si nemala piť alkohol a ísť skôr domov, aby ti nebolo celú sobotu zle. Tá predstava ťa desí tak, že ti je aj lepšie doma pred telkou.

Nehľadáš si nové známosti. Máš svoj okruh známych, ktorých si držíš blízko a nemáš záujem o nové priateľstvá. Jednoducho ti už čas ukázal, kto je ten pravý a ty si spokojná.

Romantické filmy už nie sú to, čo bývali. Kedysi boli pre teba ako sen, ktorý si chcela prežiť. Dnes už nad nimi krútiš hlavou, lebo nechápeš, ako môžu byť ľudia tak naivní a veriť v lásku naveky. Veď tebe už život ukázal, ako je to naozaj.

Väčšina tvojich kamošiek už má deti. Prevažná väčšina. Niekedy si si myslela, že do toho skočili skoro, teraz sa zdá, že ty ideš neskoro.

Deti na ulici ťa zdravia Dobrý deň. A hovoria ti teta. Nič viac nepotrebuješ ani počuť.

Pohodlie pred trendami. Pamätáš si, ako si hodiny stála pred zrkadlom a chystala sa na prechádzku? Teraz vyťahuješ najpohodlnejšie tepláky, najteplejšiu mikinu a cítiš sa skvele.

Všímaš si cenovky. Kým niekedy si vôbec neriešila, koľko čo v obchode stojí, teraz krútiš hlavou aj nad predraženým toaletným papierom. Keď to ide z tvojho vrecka, zrazu nepotrebuješ parfumovaný 4-vrstvový.

Doma máš skrinku prvej pomoci. Lieky na bolesť hlavy, žalúdka, na horúčku, zásoby čajov. Máš strach z ochorenia či bolesti a si na to poriadne pripravená. Keď potrebuješ k prežitiu vlastnú lekáreň, ide to s tebou dolu z kopca.

Premýšľaš nad tým, kam tvoj život smeruje. Pozeráš na minulosť, hľadáš niečo, čo by ti ukázalo, ako ďalej. Znamená to, že svoje smerovanie berieš vážne, už to nie je mladícke prežívanie, ale vážna otázka tvojho bytia.

Robíš si dlhodobé plány. Niekedy ťa kamoška zavolala von a ty si spontánne išla. Teraz si to nemôžeš dovoliť, okolnosti ťa prinútili myslieť vopred a veci si plánovať. Od nákupu potravín až po nahlásenie dovolenky v práci.

Nabrať kondičku už nie je také ľahké. Keď si bola mladšia, nemala si problém behať a cvičiť. A aj keď si na chvíľu prestala, rýchlo si sa vrátila do formy. Teraz už musíš naozaj makať, aby si videla na tele i dychu výsledky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife