1. Ujasnite si základné pravidlá. Musíte s nimi súhlasiť obidvaja

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Nie je to hra, ktorú vyskúšate a uvidíte či vás osloví. Ak všetko čo chcete, je vzťah FWB, potom musíte so všetkým súhlasiť. Nikto nemá rád sklamania. Takže ak FWB nie je to najvhodnejšie pre vás, pretože sa dokážete rýchlo zamilovať, rýchlo ustúpte od tejto situácie. Takýto vzťah nie je vhodný pre každého, nie každý je schopný ho zvládnuť. Mali by ste sa od začiatku rešpektovať a vzájomne sa dohodnúť, ak chcete, aby to fungovalo.

2. Buď opatrná/ý, s kým chceš mať svoj vzťah FWB

Základ pri tomto bode je asi iba jeden – žiadne city. Ak ti druhá osoba prejavuje náklonnosť tak asi to nebude tá správna na takýto druh vzťahu. Pocity vás dovedú iba k problémom. Buď s niekým, kto je viac otvorený ohľadom sexuality. Buď s niekým, kto sa len tak ľahko nezamiluje. Muži nemusia zdanlivo túžiť po vzťahu, ale väčšinou svoje pocity skrývajú.

3. Tvoj FWB by nemal/a zasahovať do tvojho spoločenského života

Mal by byť v správnom čase na správnom mieste. Nepozývaj ho na obed so svojimi kamoškami, neplánuj žiadne nakupovanie v obchodnom centre. FWB by mal byť v tvojom živote iba na krátke časové obdobie. Neprimiešavaj ho do vášho spoločenského života, pretože ak prídu na rad pocity je to skvelý spúšťač pre vzťah.

http://thoughtcatalog.com/

4. Neukazuj správy a obrázky svojho FWB medzi tvojimi „super“ kamoškami

Určite nechceš aby tvoje kamošky začali hovoriť veci ako „Aha, je taký roztomilý.“ Nie, nič z toho nechceš počuť. Pretože aj keď sama dobre vieš, že je roztomilý, nepotrebuješ výsluch. Znova, udržuj vzťahy čo najďalej.

5. Ide iba o sex

Udržujte svoj vzťah v spálni, v aute alebo kdekoľvek, kde vám to vyhovuje. Nemysli si, že hneď po tom by ste spolu mali vybehnúť na večeru, to je veľmi zlý nápad. Úprimne? Chceš o ňom vedieť čo najmenej, snaž sa udržať emočnú stránku vášho vzťahu na minimum.

6. Do polnoci doma!

Po sexe nasledujú tie veci ako maznanie, smiech, dotyky alebo čokoľvek iné. Pozor! Toto robia ľudia vo vzťahu, nie vy. Jednoducho odíď, pretože tieto veci smerujú k namotávke. Okrem toho, odchod po sexe eliminuje nepríjemný ranný šok a ešte niečo. Ak odídeš budeš spať vo svojej vlastnej posteli, takže je to výhra.

7. Nebuď naštvaná, ak ide von s iným dievčaťom

Nerandíte spolu a ani to nie je tvoj priateľ. Ste iba FWB (Priatelia s výhodami) a jediné čo robíte je to, že spolu spíte. Môžete sa pokojne zoznamovať s inými ľudmi. V skutočnosti je to takmer najlepšie, aby si si udržali svoje pocity mimo FWB.

http://thoughtcatalog.com

8. Nestalkuj ho/ju na sociálnych sieťach

Naozaj nie. Neprehľadávaj jeho/jej instastory, alebo snapchat dúfajúc, že odhalíš niečo zaujímavé čo stváral/a minulú noc. Je to iba jeho/jej vec s kým je a čo robí. Nie ste vo vzťahu. Mimo posteľových „bitiek“ má aj on/ona svoj vlastný život.

9. Komunikácia je kľúčová

Ak sa niečo deje mali by ste o tom hovoriť, bez ohľadu na to, aké nepríjemné to bude. Na začiatku ste súhlasili s určitými pravidlami. Ak chcete vyskúšať niečo nové, porozprávajte sa o tom.

10. Ak začnete rozvíjať svoje pocity a neviete ich kontrolovať je čas aby ste ukončili FWB vzťah

Nemôžeš iba tak zmariť niekoho pocity a už vôbec nie ak s tou osobou spávaš. Musíte to svojej „polovičke“ povedať a rozhodne by ste to mali ukončiť. Určite nechcete aby sa vaše pocity znásobili.

zdroj: thoughtcatalog.com