Ráno je pre väčšinu ľudí hotovým peklom. Ak si aj ty jedna z nich, môžeš sa inšpirovať nasledujúcimi radami, ktoré ti môžu zmeniť tvoje rána. 

Uľahči si vstávanie. Priprav si svoj outfit na tvoj deň už večer predtým, premysli si, čo budeš jesť a popremýšľaj, či budeš všetko stíhať.

Hneď ráno vypi pohár vody. Celú noc spíš a neprijímaš žiadne tekutiny. Preto je tvoje telo ráno dehydrované. Najskôr si daj vodu, až potom kávu, pretože káva dehydruje ešte viac.

Vyber si nápoj, ktorý ti chutí. Je jedno, či je to káva, čaj alebo voda s citrónom. Daj to, čo ti chutí a taktiež nezabudni na dobré raňajky.

Svetlo. Nevstávaj do úplnej tmy a nechaj odostreté. Tvoje telo si potom myslí, že ešte nie je čas vstávania a pre teba to bude ešte horšie.

Vytvor si svoj ranný playlist. Daj si do zoznamu pesničky, ktoré ťa preberú a dobre naladia.

zdroj: unsplash.com

Podcasty alebo videá. Podcasty sú momentálne veľmi trendy a v každej dobrej podcastovej aplikácií nájdeš rôzne dobré podcasty či už v rámci politiky alebo motivácie. Môže ťa to tak nabudiť do dňa.

Vytvor si svoju rutinu. Vytvor si rutinu, ktorá ti najviac vyhovuje. Je jedno, či začneš sprchou, kávou alebo jógou. Zisti, čo ti najviac vyhovuje. Môže ti to skutočne zmeniť ráno.

Buď v tom, v čom sa cítiš dobre. Zvoľ si pyžamo, ktoré sa ti páči a zároveň je pohodlné. Oblečenie ťa ovplyvňuje omnoho viac, ako si myslíš.

Vyber príjemný tón budíka. Taktiež zvoľ aj dobrú hlasitosť, pretože ak máš budík, ktorý je veľmi hlasný a k tomu ešte aj nepríjemný, rána budeš neustále preklínať.

Nenechávaj si telefón pri posteli. Polož si svoj mobil na druhú stranu tvojej izby. Tým pádom, ak budeš chcieť ráno zvonenie telefónu vypnúť, musíš vstať z postele a prejsť pár metrov, čo ti pomôže trošku rozprúdiť krv a zobudiť sa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.