Ak si žena a používaš kozmetiku často (ja verím, že áno), toto je pre teba.

Život je občas nákladnejší, než predpokladáme. Ani nevieš ako a peniaze minieš behom chvíľky. Preto som si pre teba pripravila rady a tipy v kozmetike, ktoré určite oceníš.

 1. Ak máš mastnú pleť, bude ti stačiť obyčajný čierny čaj a vatový tampónik. Vatový tampónik namoč do vychladnutého čaju a prejdi si po pleti. Ak to budeš používať raz do dňa, pleť sa ti zlepší.
 2. Ak chceš, aby tvoje vlasy rástli rýchlejšie, efektívny pomocník je aj jablkový ocot. Stačí ak ho zriediš s vodou. Keď budeš mať vlasy od šampónu, stačí ak si ho zmyješ pripravenou octovou zmesou – podporí to rast vlasov a budú silnejšie.
  zdroj: Photo by Roberto Delgado Webb on Unsplash.com
 3. Domácu masku na vlasy, po ktorej sa ti budú nádherne lesknúť, si pripravíš jednoducho. Zmiešaj jeden žĺtok, trochu oleja a citrónovú šťavu. Nechaj pôsobiť 20 minút a dôkladne zmy aj s použitím šampónu.
 4. Ak si myslíš, že máš nevýrazné oči, pomôže ti kajalová očná linka. Pri tom, ako budeš svoje oči „rámovať“ si ju nanes smerom zvonka dovnútra a docieliš tak sexy tvar.
 5. Na to, aby si si zvýraznila svoje pery, nemusíš míňať peniaze. Stačí ti hydratačný balzam na pery a zubná kefka. Potri si svoje pery vodou a keď sú navlhčené, vezmi si do ruky zubnú kefku a krúživými pohybmi si masíruj pery 2-3 minúty. Keď skončíš, stačí keď si dáš na pery balzam a budú prirodzene červené a opticky väčšie.
 6. Máš silný červený rúž a nejde ti odstrániť z pier? Predtým, než si budeš pery drhnúť vatovým tampónikom si ich natri balzamom, pričom použiješ hrubú vrstvu. Pôjde to tak omnoho ľahšie.
 7. Pena na holenie dôjde väčšinou v tej najnevhodnejšej chvíli. Namiesto nej použi obyčajné mydlo. Musíš si síce naniesť hrubšiu vrstvu, ale účinok to bude mať rovnaký.
 8. Pre pekné a zdravo vyzerajúce nechty nemusíš mať desiatky prípravkov. Postačí ti kokosový olej. Roztop ho do malej misky a namoč do neho odlakované nechty na 5-10 minút. Budú sa pekne lesknúť a zacelia sa ti malé nedokonalosti.
 9. Ak nechceš vyhadzovať každý mesiac peniaze za vatové tampóniky, obstaraj si jeden alebo dva látkové, ktoré občas preperieš. Je to lacnejšie, ekologickejšie a nezaberú tak veľa miesta, ako celý balík kupovaných.
 10. O telo sa treba starať po celý rok, no v lete na to dbáme asi najviac. Keď prídeš opálená z dovolenky, chceš aby ti vydržalo čo najdlhšie. Skús sa zamerať na potraviny, ktoré obsahujú vitamín A – napríklad mrkva, marhule, brokolica alebo kukurica.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.