Máš dvadsaťdva až dvadsaťšesť a nevieš sa rozhodnúť, čo ďalej so životom. Polovica kamarátov sa žení a zakladá si rodiny, zatiaľ čo druhá polovica pridáva každý piatok na Instagram fotky z nejakej divokej párty.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Aby sme ti priblížili nástrahy, ktoré prináša život s prichádzajúcou zodpovednosťou, zostavili sme zoznam filmov, ktoré by si si mala pozrieť, kým budeš mať tridsať. Tieto filmy ti možno ukážu, že to celé mohlo dopadnúť aj horšie, prípadne sa v hlavných hrdinoch nájdeš a ich riešenie situácie ti ukáže cestu. 

The Graduate

the-graduate-1170x878

MGM

Nič nevystihuje situáciu po ukončení univerzity ako tento film. Romantická komédia o bezcieľnom mladom mužovi bez práce, ktorý sa nevie rozhodnúť, či miluje staršiu ženu alebo jej dcéru.

IMDB hodnotenie 8.0

In a World…

In a World… je komédiam ktorú si napísala, režírovala aj zahrala herečka Jake Bell. Je o mladej žene, ktorá sa snaží uchytiť v dabingu aj napriek tomu, že nemá mikrofónový hlas. Na svojej ceste narazí na sexizmus na pracovisku a podceňovanie zo strany okolia.

Roadside Attractions

Roadside Attractions

IMDB hodnotenie 6.7

Tangerine

Magnolia Pictures

Magnolia Pictures

S filmom o transgender prostitútke sa asi nebudete chcieť stotožniť, to ani nie je cieľom filmu. Príbeh Sin-Dee Relly, ktorá zistí, že ju podvádza jej priateľ je o podpore, ktorú prináša pravé priateľstvo.

IMDB hodnotenie 7.0

The Devil Wears Prada

Photo © 20th Century Fox

Photo © 20th Century Fox

Komédia o mladej dievčine, ktorá začína pracovať pre módny časopis. Hlavná postava Andy pri svojej novej šéfke (ktorú hrá Meryl Streep) rýchlo zistí, že táto práca bude ťažšia, než sa na prvý pohľad zdalo.

IMDB hodnotenie 6.8

Groundhog Day

Columbia pictures

Columbia pictures

Ďalší z filmov o tom, že náš život plynie bez nášho pričinenia a každý deň sa podobá na ten predchádzajúci. Na konci sa možno zamyslíte nad životom a budete sa na veci pozerať trochu inak.

IMDB hodnotenie 8.0

500 Days of Summer

500-days-of-summer-1170x878

Fox Searchlight

Trpká romantická komédia o tom, ako ťažké je dostať sa cez rozchod. Ak máte radi indie rock a beznádejné citáty o láske, v tomto filme si prídete na svoje.

IMDB hodnotenie 7.7

50/50

Summit Entertainment

Summit Entertainment

Film podľa životnej skúsenosti scenáristu Willa Reisera, ktorý trpel rakovinou. Príbeh hovorí o tom, ako blízko sme všetci od momentu, kedy sa nám celý život otočí hore nohami a ako by sme si mali užívať každú chvíľu, ktorú máme.

IMDB hodnotenie 7.7

The Big Chill

Summit Entertainment/Criterion Collection

Summit Entertainment/Criterion Collection

Typická komédia o dospievaní generácie „Baby Boomers“, ktorí sa stretnú na pohrebe spolužiaka, ktorý spáchal samovraždu. Náhle úmrtie ich prinúti nazrieť do seba a prehodnotiť ideály, s ktorými dospievali.

IMDB hodnotenie 7.2

Before Sunrise

Columbia Pictures

Columbia Pictures

Dvaja mladí ľudia sa náhodou stretnú vo vlaku a rozhodnú sa spolu stráviť večer vo Viedni. Vedia, že toto je pravdepodobne ich prvá aj posledná noc. Film má ďalšie dve pokračovania „Before Sunset“ a „Before Midnight“.

IMDB hodnotenie 8.1

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Focus Features

Focus Features

Po tom, ako dlhoročný pár nevidí vo svojom vzťahu zmysel, rozhodnú sa obaja vymazať si spomienky na toho druhého a „začať odznova“. Chvíľu vám môže trvať, kým začnete brať vážne Jimma Carreyho, keďže toto nie je komédia ale výsledok je prekvapivo príjemný.

IMDB hodnotenie 8.3

4 dlhybannerzdroj: businessinsider.com