Nepatrím medzi nejaké alkoholové maniačky, no raz za čas príde aj na pár drinkov. Nemyslím tým „ožieračky“ každý piatok, z toho som už trošku vyrástla. Mám na mysli skôr nejakú babskú jazdu, kde sa odreagujeme, trošku „vypneme“ od každodenných problémov a čo to teda aj vypijeme. Čo si teda vybrať, keď v baroch nám toho ponúkajú naozaj dosť?

Mám tu pre teba jeden tip, keď sa už rozhodneš pre konzumáciu alkoholu- TEQUILA. 


pinterest.com

pinterest.com

 

Zo začiatku som nechápala, čím môže byť tento alkohol tak výnimočný, že okolo mňa som o žiadnom inom nepočula. Tak som sa rozhodla, že si zistím viac. A teraz ti prinášam 10 dôvodov, prečo práve tequila !

 

1. Pomáha znížiť hladinu cukru

Ako je to možné? Agavis, cukor z rastliny, z ktorej sa vyrába tequila, vyvoláva v ľudskom organizme produkciu inzulínu, a preto znižuje hladinu cukru.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

2. Tequila a chudnutie? ÁNO!

Všade sa píše, že ak chceš chudnúť, mala by si sa alkoholu vyhýbať. Ak však trafíš správne množstvo tequily, dokážeš s ňou pochudnúť. Nachádzajú sa v nej isté zložky, ktoré ti pomôžu zhodiť.

3. Čo je to „opica“ ?

Pri pití tequily môžeš zabudnúť na tú otrepanú frázu „mám opicu.“ Musíš si však dať pozor na to, čo sa nachádza na etikete. Ak tam nenájdeš 100% agave, tak ju pravdepodobne tvorí 49% trstinového cukru, čo znamená, že vypiješ aj rôzne farbivá a chemické látky. Pri takejto tequile je už bolesť hlavy na druhý deň možná.

4. Dá sa piť bez následného zvracania

Je to možno trošku nechutné, ale pravdivé. Skúšala si už hádam do seba rovno „hádzať“ panáky vodky? Ak áno, tak určite vieš, že je veľká pravdepodobnosť vrátenia vodky späť. Bléééé!! Si predsa nejaká dáma! Kým však príde rad na tequilu, môžeš si byť istá, že to pôjde veľmi ľahko dolu krkom a nič podobné ako s vodkou by sa ti stať nemalo … 😀

5. Boj s cholesterolom

Zvýšenie vlákniny v strave pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu. Myslím, že touto vetou by sme na moment dostali každého vedca. Nuž, keď je to raz tak … 😀

6. Pomocníčka pri prechladnutí

V roku 1930 mexickí lekári zistili, že tequila dokáže zahnať prechladnutie. Budeš potrebovať cca 140 gramov agávového nektáru, 140 gramov tequila blanco a 140 gramov čerstvej limetkovej šťavy. Zimné obdobie je ako stvorené na prechladnutia, tak šup do toho, aby potom nebolo neskoro na miešanie tohto zázraku!

pinterest.com

pinterest.com

7. Pomôže potlačiť bolesť

Je dokázané, že tequila dokáže rozšíriť krvné cievy, čo spôsobuje lepší prietok krvi a práve vďaka tomu dokáže minimalizovať bolesť. A ak príde k emocionálej bolesti, som si istá, že na tento problém je tiež výborným liekom.

pinterest.com

pinterest.com

8. Taktiež pre diabetikov

Problémom každého diabetika je, že v alkohole sa nachádza príliš veľa cukru. Pri tequile to však naozaj nehrozí! Má výrazne menej cukru a vďaka tomu bude mať oveľa menší vplyv na hladinu cukru v krvi.

9. Nezabudnuteľná ?!

Koľkokrát si bola v strese, čo si objednať na prvom rande? A aj tak to vždy skončilo pri víne, však? Skús si objednať tequilu a uvidíš, že budeš vyčnievajúca z davu. Vytvoríš si dlhotrvajúci dojem a môžeš si byť istá, že si ťa bude vždy pamätať…ako dievča, čo si neobjednalo na prvom rande víno ako každá, ale tequilu! Ak to neskončí inak, ako len spomínaním 🙂

pinterest.com

pinterest.com

10. Napomáha k lepšiemu spánku

Nabudúce, keď nebudeš môcť spať, vieš, čo máš urobiť…Netreba jej piť nadmerné množstvo, stačí jeden, dva panáky. Upokojí ti nervy a navedie lepší spánok. Samozrejme, nehovorím o spánku po piatkovej prežúrovanej noci, ale o tom ozajstnom, kvalitnom spánku. 🙂

Tak čo? Dáš jej šancu? Alebo zostaneš pri svojej starej klasike? NA ZDRAVIE 🙂

titulná foto: elitedaily.com

 

Komentáre